Yazılım

Klasörleri Gizlemek, Kilitlemek ve Parola Koymak

Hepimizi ilgilendiren ihtiyaç duyduğumuz şeylerden birisi de şüphesiz bilgisayarımızdaki dosyaların güvenliğidir. Günümüzde verilerimize ulaşmak isteyen kötü niyetli kişilerin sayısı arttıkça, gizlilik ve güvenlik için yeni yöntemler çıkmaya devam ediyor. Bu yazımızda kullanabileceğiniz en etkili programlardan bazılarından bahsedeceğiz.

Easy File Locker

İndirme Linki

Easy File Locker, Windows için kullanabileceğiniz ücretsiz bir programdır. Koruma yöntemi sayesinde diğer kullanıcılar klasörlerinizi açamaz, düzenleyemez, silemez, taşıyıp kopyalayamaz, hatta isterseniz göremez. Bu program klasörlerinize zarar vermeyeceği için, son derece güvenli ve kullanışlıdır.

Secret Disk

İndirme Linki

Secret Disk, bilgisayarınızda saniyeler içinde format gerekmeden sanal bir disk oluşturarak çalışıyor. Klasörlerinizin güvenliğini bu diski gizleyerek ve parola koyarak sağlıyorsunuz. Ücretsiz versiyonunun yanında 15 Dolar’lık PRO versiyonu da bulunuyor.

SecretFolder

İndirme Linki

SecretFolder diğer programların aksine, klasörlerinizi şifreleme yerine görünmez hale getirerek güvenliklerini sağlıyor. Eğer gizlemek istediğiniz programlar çok önemli ise, bunun yerine gerçekten şifreleme kullanan programlardan birini kullanmanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir