intel security true key
Yazılım

Intel Security True Key Nedir, Nasıl Kullanılır ve Nasıl Silinir?

Pek çok kullanıcı kullanmadığı için veya ne olduğundan emin olamadığı için Intel Security True Key’i bilgisayarından kaldırmak isteyebiliyor. Siz de bu programı kaldırırken sorun yaşıyor ya da nasıl kullanabileceğinizi merak ediyor musunuz? O halde okumaya devam edin. 🙂

Intel Security True Key nedir?

Intel Security True Key, McAfee tarafından geliştirilen bir parola yöneticisidir. Bu uygulama, yükledikten sonra oluşturacağınız bir profil ile tarayıcılarınızdaki hesaplarınızı kontrol etmenize olanak sağlar. Profilinize kaydettiğiniz kullanıcı adları, kredi kartı bilgileri, şifreler gibi çeşitli bilgiler, daha sonra giriş yapmak istediğiniz web sitelerinde sizin yerinize otomatik olarak doldurulur ve otomatik olarak oturum açma işlemi yapılır. Profilinizde bulunan tüm bilgileriniz True Key tarafından AES-256 ile oldukça güçlü bir şekilde korunur. Dolayısıyla bilgilerinizi gönül rahatlığıyla kaydedebilirsiniz. (Tabii ki tercih meselesi 🙂 )

Uygulama 15 parolaya kadar ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Daha fazla parola kaydetmek isterseniz yıllık 19,99 dolar ödemeniz gerekiyor. Bu ücret karşılığında uygulamaya istediğiniz kadar parola kaydedebilirsiniz.

True Key nasıl kullanılır?

  • True Key’i kullanmak için öncelikle resmi web sitesinden uygulamayı indirin.
  • Kurulumu yaptıktan sonra kendinize bir profil oluşturun ve bu profile bir şifre belirleyin. Tüm hesaplarınızı bu şifre ile kullanacağınız için oldukça güçlü bir şifre olmasına dikkat edin. Daha sonra bu profile erişmek için çeşitli güvenlik faktörlerinden 4 taneye kadar seçebilirsiniz. Bunlar cep telefonu, yüz (iPhone’lardaki Face ID tarzında), parmak izi, e-mail gibi seçeneklerden oluşuyor.
  • “İlk oturum bilgilerinizi ekleyin” penceresinden Facebook, Google, PayPal gibi en sık kullanılan web sitelerinin bilgilerini doldurabilirsiniz.

Intel Security True Key, seçmiş olduğunuz tarayıcıya eklenti olarak da gelecektir. Bilgilerinizi kaydettiğiniz web sitelerinden birine hızlıca giriş yapmak için;

  • Tarayıcınızın üst kısmındaki True Key ikonuna tıklayın ve Intel True Key Launchpad penceresindeki web sitesine tıklayın. Bu kadar basit! True Key sizin için web sitesini açıp otomatik olarak giriş yapacaktır.

intel security true key

Intel Security True Key nasıl kaldırılır? 

Uygulamadan memnun kalmayıp kaldırmak isterseniz “Bir sorun oluştu. Lütfen pencereyi kapatıp tekrar deneyin” hatası alabilirsiniz. Bu da pek çok kullanıcının “True Key’i kaldıramıyorum” şikayetlerine sebep oluyor. Bu uygulamayı kolayca bilgisayarınızdan silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

  • Bu Bilgisayar’dan C: sürücüsüne girin.
  • Program Files klasöründen Intel Security’e girin.
  • True Key klasörüne girin.
  • True Key klasöründe Uninstall.exe dosyasını göreceksiniz. Sağ tıkla yönetici olarak çalıştırın.
  • Açılan pencereden Remove seçeneği ile True Key’i hata almadan kolayca silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir