Windows

Windows Kurulum USB’si Hazırlama – Orjinal Microsoft Aracı

Makalede bahsedilen araç ile tüm Windows 7 ve sonrasında çıkan işletim sistemlerini (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10, Windows Server 2012, Windows Server 2016) USB’ye yazdırıp buradan kurulum yapabilirsiniz.

Özellikle optik sürücüsü bulunmayan notebooklarda ve imajın diske sığmadığı (Server 2016) durumlarda bu alternatifi tercih edebilirsiniz.

  • Öncelikle Windows 7 USB DVD Download Tool‘u indiriniz.

İndir

  • Programı kurunuz ve ardından çalıştırınız.

1-)  Source File kısmından USB‘ye yazdırmak istediğiniz imajı seçip “Next” butonuna tıklayınız.

2-) Bu aşamada “USB device” seçeneğini seçerek ilerliyoruz. İmajınızı bir diske yazdırmak istiyorsanız DVD butonunu seçebilirsiniz.

3-) Bu aşamada imajınızı kopyalamak istediğiniz belleği seçtikten sonra “Begin copying” butonu ile işleme başlayabilirsiniz.  İlerleme %100 olduğunda belleğiniz kullanıma hazır hale gelmiş olacaktır. Orjinal ve katılımsız Windows imajlarını “Microsoft Download Center”dan (msdn) temin edebilirsiniz. Problem yaşamamak adına her zaman orjinal yazılım tavsiye ediyoruz, korsan ve katılımlı imajlarda Windows 7 usb download tool problem çıkarabilmektedir. Kopyalama ve kurulum işlemi için USB 3.0 versiyonunda bir usb bellek kullanırsanız hem belleği hazırlama esnasında hem de kurulum esnasında daha hızlı ilerleme kat edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir