windows 10 güncellemeleri kapatmak
Windows

Windows Güncellemelerini Tamamen Kapatmak-2017

Windows güncellemelerini kapatmayı her ne kadar tavsiye etmesek de yavaş internet bağlantılarının bulunduğu bölgelerde aniden arka planda başlayan güncellemeler can sıkıcı olabiliyor.

Bilgisayarınıza gelen her güncelleme, çeşitli güvenlik açıklarını kapatmak gibi oldukça yararlı geliştirmelerle birlikte gelir. Boyutları kimi zaman yüzlerce MB’a ulaşan bu güncellemeler ise gerek otomatik olarak inmeye başladığında, gerek aniden yeniden başlatmaya geçmesiyle kullanıcıları zor durumda bırakıyor.

İlgili MakaleWindows’un Otomatik Güncellemeleri Nasıl Kapatılır? Aniden Başlayan Güncelleme Çözümü

Bilgisayarınıza ihtiyaç duymadığınız boş vakitlerinizde güncellemeleri elle yapmak isteyebilirsiniz. Bu sayede zamanınızı daha verimli kullanabilirsiniz fakat tekrar belirtmekte fayda var, bilgisiyarınıza gelen güncellemeleri er ya da geç yapmanızı tavsiye ediyoruz. Windows güncellemesini kapatmak istiyorsanız, bunun birden fazla yolu var ve her versiyonda değişiklik gösteriyor, ancak bahsedeceğimiz yöntem tüm sürümlerde aynı ve geçerlidir.

  • Öncelikle Windows servisleri açılır. Bunu yapmanın en kolay ve hızlı yolu çalıştır satırına (Başlat menüsünde bulunan arama kutucuğuna da yazılabilir)  services.msc yazmaktır.

windows 10 güncelleme bildirimi kapatmak

  • Daha sonra açılan listede Windows Update bulunur ve sağ tıklayıp özellikler seçilir.

windows 10 güncelleme sormasın

  • Açılan pencerede başlangıç tipi “Devre dışı bırak” olarak seçilir ve ardından Uygula butonuna basılır.

windows 10 update ayarı

Tüm bu işlemleri sırayla uygulamanızın ardından asla isteğiniz dışında güncelleme yapmak zorunda kalmayacaksınız. Dilerseniz tüm bu işlemlerin aşamalarını video’lu anlatımımız ile takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir