windows defender
Windows

Windows 10’da Defender Kalıcı Olarak Nasıl Kapatılır?

Windows, ne yazık ki Windows 10’u güncel bilgisayar kullanıcıları için Windows Defender kullanmayı zorunlu hale getirerek devre dışı bırakmaya izin vermiyor. Windows 10’da Defender’i tamamen kapatmak isterseniz, aşağıda bahsedeceğimiz program ile Defender’dan kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

Windows Defender’i kapatmak için Ayarlar’a veya Defender penceresine girdiğinizde mevcut kapatma seçenekleriyle karşılaşırsınız. Ancak güncel bilgisayarlarda ne yazık ki bilgisayarınızı resetledikten sonra Defender tekrar kendi kendini aktif hale getirecektir. Bilgisayarınızdan kaldırmak gibi bir seçenek de bulunmadığı için size oldukça basit bir programdan bahsedeceğiz.

  • NoDefender

NoDefender, Windows 10’da Defender’i kapatmak konusunda oldukça başarılı bir program ve kullanması da bir o kadar kolay.

NoDefender İndir

Yukarıdaki linkten programı indirip kurulumunu yaptıktan sonra aşağıdaki adımları takip edin.

  • Programı çalıştırdıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. “Next”e tıklayın.

nodefender

  • “Open Windows Defender Settings”e tıklayarak açılan penceredeki tüm şeçenekleri kapatın. Ardından “Next”e tıklayın.

  • Son olarak “Disable Windows Defender“e bir kez tıklayıp bekleyin. Bir kez tıklamamızın sebebi genelde 2. tıklamanın ardından programın hata veriyor olması. “Next” tuşu aktif olduktan sonra tıklayarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Güncel Windows 10’larda Defender’i kalıcı olarak kapatmanın en kolay ve kesin yollarından birisi budur. Ancak bilgisayarınızda başka bir antivirüs programı yoksa, bilgisayarınızın her türlü tehdide açık hale geleceğini unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir