windows 10 paint
Windows

Windows 10’da Paint’i Geri Getirme

Windows 10 Paint resmen tarih oluyor. Microsoft, Creators Update ile yıllardır Windows’taki en stabil programlardan biri olan Paint’i kaldıracağını açıkladı.

Windows 10 Creators Update ile kaldırılacağı belirtilen Paint, 1985’den bu yana Windows’un en stabil programlarından biriydi. Kesme, işaretleme gibi basit işlemler için her daim kenarda duran grafik uygulaması, Microsoft‘un üzerinde çalıştığı 3 boyutlu görsel oluşturma programının tanıtılmasından kısa bir süre sonra tarih olmaya hazırlanıyor. 

Özellikle tasarım odaklı olan bu güncelleme, 3D görseller yaratıp paylaşma imkanı sağlayarak kullanıcılara benzersiz bir sanal gerçeklik deneyimi yaşatacak. Nisan ayından sonra yayınlanacağı düşünülen güncellemenin çıkış tarihi şimdilik gecikmiş gibi görünse de, kısa bir süre içinde yayınlanması bekleniyor. 

Güncellemenin gelmesiyle birlikte Paint kayboldu, Paint yok gibi soruların oluşması da kaçınılmaz olacaktır. Yeni uygulamalardan ziyade eski Paint’i kullanmak isteyenler için Paint’i geri getirmenin yolunu güncelleme yayınlandıktan çok kısa bir süre sonra sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir