windows 10 fotoğraf görüntüleyici
Windows

Windows 10’da Fotoğraf Görüntüleyicisini Geri Getirmek

Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyici, sevenleri olduğu kadar sevmeyenleri de bolca bulunan, Windows 10 ile birlikte gelen Fotoğraf görme uygulamasıdır. Windows 10’da bulunan görüntüleyiciden memnun değilseniz, daha eski versiyonlardaki klasik görüntüleyiciyi kullanabilirsiniz.

Bildiğiniz üzere Windows 10 ile yakından tanıdığınız klasik (XP,Windows 7, Windows 8‘de bulunan) Windows 10 Fotoğraf Görüntüleyici yerini Fotoğraflar uygulamasına bıraktı.

Her ne kadar daha şık ve estetik olsa da yazdırma opsiyonunda yaşanan problemler ve fotoğraf geçişlerindeki yavaşlamadan şikayet edip eski Windows Fotoğraf Görüntüleyicisini geri getirmek isteyebilirsiniz.

Bunun için size yazıda 2 alternatif yol göstereceğiz.

  • 1.Yol  

Paylaşmış olduğumuz regedit dosyasını indirip çalıştırdıktan sonra herhangi bir .jpg (veya görüntülemek istediğiniz başka bir format) dosyasına sağ tıklayıp özelliklerden “Birlikte Aç…” seçeneğini “Windows Photo Viewer” olarak değiştirebilirsiniz.

Regedit Dosyası

windows 10 fotoğraf görüntüleyici
Windows Fotoğraf Görüntüleyicisini açmak
  • 2. Yol:

AuthorSoft tarafından ücretsiz olarak yayımlanan “Restore Windows Photo Viewer to Windows 10” uygulamasını kullanabilirsiniz.

Bu uygulamayı dilerseniz AuthorSoft’un kendi web sitesinden veya paylaşmış olduğumuz linkten indirebilirsiniz. Kurduğunuz programı yönetici olarak çalıştırdıktan sonra ekran görüntüsünde belirtilen butona tıklamanız yeterli olacaktır.

Restore Windows Photo Viewer to Windows 10 İndir

windows 10 fotoğraf görüntüleyici
Authorsoft Restore Windows Photo Viewer Geri Getirme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir