Windows

Windows 10 Bilgisayarın Adını Öğrenme ve Değiştirme

Bilgisayarın adını öğrenme ve değiştirme işlemleri Windows 10’da oldukça basittir. Eğer siz de bilgisayarınızın adını öğrenmek ve değiştirmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Bilgisayarın Adını Öğrenme

Kullandığınız bilgisayarın adını bilmeniz gerektiği durumlarda nereye bakacağınızı bilmiyorsanız;

  • Ekranınızın sol alt köşesindeki başlat düğmesine sağ tıklayarak Sistem‘e tıklayın. Karşınıza gelecek ekrandaki Windows 10 logosunun altında bilgisayarınızın adını görebilirsiniz.

Bilgisayarın Adını Değiştirme

Bilgisayarınızın adını değiştirmek için;

  • Az önceki penceredeki bilgisayar adınızın altındaki Bu bilgisayarı yeniden adlandır‘a tıklayarak yeni bir isim verebilirsiniz. Bilgisayarınızın adının değişmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerektiğini unutmayın.

Bilgisayar adınızı değiştirmek için uygulayabileceğiniz bir diğer seçenek ise, bu işlemi Denetim Masası’ndan yapmak.

  • Sırasıyla Denetim Masası > Sistem ve Güvenlik > Sistem‘e tıklayın veya Masaüstünüzdeki Bu Bilgisayar ikonuna sağ tıklayarak Özellikler‘i seçin.
  • Karşınıza yine bilgisayar adınız ve bilgisayarınız hakkında bazı bilgilerin olduğu bir pencere gelecektir. Bilgisayar adınızın olduğu kısımdaki Ayarları Değiştir seçeneğine tıklayın. 
  • Ardından açılan pencereden Değiştir‘e tıklayın.

  • Daha sonra istediğiniz bilgisayar ismini girebilirsiniz. İşlemin uygulamabilmesi için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir