diskte yer açma
Windows

Diskte Yer Açma / Bilgisayarı Hızlandırma

Diskte yer açma işlemi, bilgisayarınızı hızlandırma ve daha fazla depolama alanına sahip olmanızı sağlar. Kurmak istediğiniz program, oyun vs. için hard diskinizde yer kalmadığını mı farkettiniz? Peki diskte yer açma için hangi klasörden kurtulmanız gerektiğine karar verebildiniz mi? Cevabınız hayır ise, bunu sizin yerinize yapan harika bir programdan bahsedeceğiz 🙂

Ne kadar depolama alanına sahip olursanız olun, hard diskiniz göz açıp kapayana kadar doluyor. İhtiyacınız olan alanı açabilmek için hangi klasörleri temizleyeceğinize kadar veremiyorsanız, veya bilgisayarınızın hızından memnun değilseniz bu programa bir göz atın.

Diskte yer açmanız için size yardımcı olacak bir program: TreeSize File

TreeSize File, yer kalmayan bilgisayarınızdaki hard disklerdeki hangi klasörün ne kadar yer kapladığı konusunda size yardımcı oluyor. 

diskte yer açma

Oldukça kullanışlı ve açıklayıcı bir arayüze sahip olan bu program sayesinde bilgisayarınızda en çok yer kaplayan klasörleri, bunların alt klasörlerini vs. tek bir ekranda rahatlıkla görebilir, temizleme işlemini hızlı bir şekilde yaparak en kısa yoldan harddisk temizleme işleminizi yapabilirsiniz.

diskte yer açma

Programı indirmek için bu linkten resmi web sitesindeki indirme sayfasına gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir