Twitter Virüsü
İnternet Virüs

Twitter Virüsü Nasıl Temizlenir? Otomatik Takip, Tweet, Retweet, DM Düzeltmek

Kullanıcıların Twitter Virüsü olarak adlandırdığı durum genelde izin verilmiş güvensiz uygulamalardan başka bir şey değil!

Zaman zaman Twitter kullanıcıları farkında olmadan güvensiz ve tehlikeli uygulamalara izin verebiliyor. Örneğin bir web sitesine üye olmak yerine Twitter hesabıyla giriş yaparak farkında olmadan hesap adına paylaşım yapma, özel mesaj gönderme ve takip etme izini sağlamış olabiliyor. Bunun yanı sıra Twitter takipçi arttırma hileleri, Re-tweet ve favori kasma uygulamaları da bunlara yol açabiliyor. 

Twitter Virüsü Nasıl Anlaşılır?

  • Eğer hesabınız üzerinden başkalarına mesaj gidiyorsa,
  • Hesabınız kendi kendine birilerini takip ediyorsa,
  • Farkında olmadan hesabınızdan tweet atılıyorsa ve re-tweet yapılıyorsa (Şevval Duru fotoğrafları internete düştü, Ezgi mola ifşa virüsü vb. gibi spamlar)

Bu tarz can sıkıcı problemleri yaşıyorsanız, Twitter’da izin verdiğiniz uygulamaları kontrol etmenizde fayda var.

Twitter Virüsünden Nasıl Kurtulurum?

  • Bunun için Twitter hesabınıza girdikten sonra sağ üstteki profil fotoğrafınıza veya paylaştığımız linke tıklamanız gerekiyor. Böylelikle hesap sayfanıza erişebilirsiniz. 

Twitter Account Page

  • Daha sonra açılan ekranın solunda Uygulamalar başlığını göreceksiniz.

Twitter Virüsü

  • Uygulamalar sayfasında Twitter hesabınıza erişimi olan uygulamaları ve izinlerini ( okuma, yazma, paylaşımda bulunma vb.) görebilirsiniz.
  • Uygulamanın sağındaki “Erişimi Kaldır” butonu ile güvenmediğiniz uygulamaları silebilirsiniz.
  • Bu düzeltmeleri yaptıktan sonra her ihtimale karşı e-mail ve Twitter hesabınızın şifresini değiştirmeniz, tarayıcı geçmişinizi silmeniz, yüklü eklentilerinizi kontrol etmeniz ve bilgisayarınızı güvenli bir virüs programı ile taratmanız hesabınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Twitter Virüsü temizlemek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir