instagram hesabı silme
Sosyal Medya

İnstagram Hesabı Silme

İnstagram hesabı silme , dondurma ve kapatma işlemleri için sadece bir kaç saniyenizi ayırmanız yeterli! Eğer hesabınızı silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

İnstagram, günümüzde en çok vakit harcadığımız sosyal medya uygulamalarının başında geliyor. Dikkat etmediğimiz takdirde saatlerimizi bu platformda harcayabiliyor, dolayısıyla günlük işlerimizi aksatabiliyoruz. Temel amacı kullanıcıları uygulamada kalmaya ikna etmek olan İnstagram, size sınırsız içeriğe sahip bir Keşfet kategorisi, takipçi sayınızla orantılı olarak bol miktarda Story (hikaye) özelliği gibi çeşitli özellikler sunarak uygulamayı kapatmamanızı ve reklamlarını görmenizi istiyor.

Siz de bunun farkına varıp İnstagram’dan uzaklaşmak isterseniz, İnstagram hesabı silme veya dondurma seçeneğini düşünebilirsiniz. Hesap kapatma gibi ihtiyaçlarınız için aşağıdaki adımları takip edebilir ve saniyeler içinde hesabınız ile ilgili tüm bu işlemleri kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu da İşinize Yarayabilir: İnstagram Profil Adını ve Bio’yu Şekilli Yazma

İnstagram Hesabı Geçici Olarak Silme / Dondurma

İnstagram hesabınızı dondurmak, yani geçici olarak silmek isterseniz bilgisayarınız veya telefonunuzdaki tarayıcı ile İnstagram’ın web sitesinden yapmalısınız.

  • Öncelikle bu linke tıklayarak resmi web sitesine gidelim.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra karşınıza hesap silme ekranı gelecektir.
  • Hesap dondurma işlemini yapmak için “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu için size verilen seçeneklerden birisini işaretleyin.

instagram hesabı silme

  • Daha sonra şifrenizi de girin ve “Hesabı Geçici Olarak Kapat” seçeneğine tıklayın.

instagram hesabı silme

Tüm bu işlemlerden sonra İnstagram hesabınız geçici olarak kapanmış olacaktır. Dilediğiniz zaman tekrar giriş yaparak hesabınıza ulaşabilirsiniz. Ancak unutmayın ki hesabınızı bir hafta içinde sadece bir kez dondurabiliyorsunuz. 

İnstagram Hesabı Tamamen Silme / Kalıcı Olarak Kapatma

Eğer hesabınıza tekrar ihtiyaç duymayacağınızdan eminseniz kalıcı olarak silmek isteyebilirsiniz. Bunun için telefondaki veya bilgisayarınızdaki tarayıcınızı kullanmalısınız. Mobil uygulama ile hesabınızı tamamen silmeniz mümkün değil.

  • Bu linkten resmi web sitesine gidiyoruz.
  • Hesabımıza giriş yaptıysak karşımıza hesap silme sebebimizi belirtmemizi isteyen bir kutucuk geliyor. İçlerinden birini seçin, hangi seçeneği seçtiğiniz önemli değil.

instagram hesabı silme

  • Daha sonra sizi ikna etmeye çalışan bir dizi metin gelecek 🙂 Hemen altındaki “Devam etmek için lütfen şifreni tekrar gir” kısmına şifrenizi girin.
  • Şifrenizi girdikten sonra “Hesabı kalıcı olarak sil” butonuna tıkladığınızda hesabınız kapanmış olacak. 

instagram hesabı silme

Unutmayın, İnstagram hesabı silme sonrasında hesabınıza, fotoğraflarınıza vs. ulaşamayacak, bununla birlikte aynı kullanıcı adını tekrar alamayacaksınız. Bu yüzden iyi düşünün ve varsa hesabınızdaki görselleri yedeklemeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir