Sosyal Medya

Instagram Direct Mesajların Kaybolma Sorunu

Sosyal medyada olukça sıklaşan “instagram dm kayboluyor, Dm’lerim kendi kendine siliniyor” gibi şikayetlerden biraz bahsedelim.

İnstagram kullanıcıları, zaman zaman İnstagram’ın mesajlaşma kısmı olan DM’lerde sorun yaşamakta. DM’lerin kendiliğinden kaybolması, alınan DM’lerin “Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu” uyarısı ile açılmaması bunlardan bazıları. Bu tarz problemler genellikle İnstagram’ın kendisinden kaynaklı olsa da, bazen telefonunuz ve ağ bağlantınız sebebiyle de yaşanabiliyor.

Bilinmeyen bir ağ hatası oluştu

Aldığınız Direct Mesaj’ları açmaya çalıştığınızda karşınıza çıkan bu hata, çoğu zaman 3G ile yapılan internet bağlantılarında ortaya çıkar. 3G kullanıcıları, Wi-Fi bağlantısı yaptıktan sonra DM’lerini sorun yaşamadan açabilirler. Ancak bazen instagram sunucularında yaşanan yoğunluk da bu hataya sebep olabilir. DM bildiriminizi açmaya çalıştığınızda bu hatayı aldıysanız ve internet bağlantınızın sorunsuz olduğuna eminseniz, uygulamayı kapatıp biraz bekledikten sonra tekrar açmayı deneyin.

Dm’lerin kaybolması, kendi kendine silinmesi

Kendi kendine silinen direct mesajlar da kullanıcıların yaşadığı bir başka sorun. Bu sorunu yaşıyorsanız, öncelikle iletişim kurmak istediğiniz kişinin sizi takip edip etmediğini, ve sizin o kişiyi takip edip etmediğini kontrol edin. İnstagram, güvenlik gerekçesiyle mesajlaşılacak kişi ile aranızda bir bağlantı olup olmadığına bakıyor. Eğer yok ise mesajı alan tarafın diğer tarafla olan iletişimi kabul etmesi gerekiyor. Aksi takdirde atılan mesajlar kaybolacaktır. 

Eğer aranızda takipleşme şeklinde bir bağlantı var ise, mesajlarınızın silinmesi konusunda İnstagram’a şikayette bulunabilirsiniz. Profilinizden Ayarlar > Sorun Bildir> Bir Şey Çalışmıyor kısmına girerek probleminizden bahsederek bir çözüm arayabilirsiniz. 

9 thoughts on “Instagram Direct Mesajların Kaybolma Sorunu”

 1. merhaba, benim sorunum instagramda mesajlaşırken birden bire mesajlar gelmemeye başladı sonra da bütün mesajlar gitti birden bana yardımcı olabilir misiniz şimdi hiç mesaj gelmiyor sadece bildirimden görebiliyorum dm sayfasıda bomboş oldu birden

  1. Selamlar, uygulama sunucudan veri çekemiyor gibi görünüyor, internet bağlantınızın problemsiz çalıştığına eminseniz instagramdan kullanıcı çıkışı yapıp tekrar girdiğinizde mesajlarınız düşmeye başlayacaktır.

   1. Merhaba. Maalesef bu şikayet son zamanlarda inanılmaz artsa da İnstagram bu problemi çözmek için herhangi bir çalışma yapmadı gibi görünüyor.

 2. Merhaba dun mesajlastigim insan mesajlari yok oldy ve instagramdanda bulamiyorum fake hesab actim ordada yok ne olmus olabilir acil yardim edermisiniz.

 3. Merhaba
  Bana sürekli “Karşı taraftan silindiği için görüntülenemeyen mesaj “ bildirimi geliyor kimden geldiği belli olmuyor 7 tane ard arda bildirim bünün sebebi nedir

  1. Merhaba. İnstagram’da da tıpkı Whatsapp gibi gönderilen mesajı geri alma özelliği bulunuyor. Karşınızdaki kişi bunu kullandıysa bu bildirimi alırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir