hesabın geçici olarak kilitlendi
Sosyal Medya

Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Hatası ve Çözümü

İnstagram’a giriş yaparken karşılaştığınız hesabın geçici olarak kilitlendi hatası nedir? Kilitlenen hesaplar ne zaman açılır? Eğer hesabınız kilitlendi ise ve nasıl açabilirim sorusuna bir cevap arıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak hesabınızı kolaylıkla açabilirsiniz. Bununla birlikte hesabınızı koruma altına almanız için bir kaç tavsiyemiz de olacak 🙂

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri olan İnstagram, günlük hayata dair paylaşımlar dışında gelir elde etmek için de kullanılıyor. Buradan ürün satan hesaplar bir yana, takipçi sayısı fazla olan hesaplar çeşitli markalardan reklam alarak yüksek kazançlara sahip oluyorlar. Dolayısıyla takipçi sayısı fazla olan hesaplar, bunları kullanmak isteyen dolandırıcıların ilk hedefi oluyor. Bunun yanında “takipçi ve beğeni kasma, hesabıma kim baktı, takibi bırakanları görme” gibi kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptığınız korsan uygulamalar da hesabınız için büyük bir tehdit oluşturuyor. İşte, bu tarz girişimler “Hesabın geçici olarak kilitlendi” uyarısını almanıza ve hesabınızın kilitlenmesine sebep oluyor.

Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi hatası: Kilitli İnstagram hesabımı nasıl açabilirim? Kilitlenen hesap ne zaman açılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi çeşitli sebeplerden dolayı hesabınıza erişemiyorsanız panik yapmayın. Kilitlenen İnstagram hesabını açmak oldukça kolay.

 • Hesabınıza giriş yaptığınızda aşağıdaki pencere ile karşılaşacaksınız.
 • Kilitlenen hesabı açmak için bu penceredeki Devam Et tuşuna tıklayın.

hesabın geçici olarak kilitlendi

 • Devam Et’e tıkladıktan sonra bu hesaba kayıtlı mail adresinize bir doğrulama kodu gelecektir. Bu kod ile hesabınıza tekrar erişebilirsiniz.
 • Hesabınıza ulaştıktan sonra mutlaka şifrenizi değiştirin.
 • Tekrar aynı sorunla karşılaşmamak için yeni şifrenizi kesinlikle eskisine benzer yapmayın. Şifrenizde Büyük-küçük harf, rakam ve özel işaretleri birlikte kullanmaya çalışın.
 • “Takipçi ve beğeni kasma, hesabıma kim baktı, takibi bırakanları görme” gibi uygulamalar ile tüm bağlantılarınızı tamamen kesin. Bu işlemi İnstagram’ın web adresinde bulunan “İzin Verilen Uygulamalar” kısmından yapabilirsiniz.

Son olarak; eğer telefondaki uygulamadan doğrulama kodu almakta sorun yaşıyorsanız, yukarıda bahsettiğimiz işlemlerin aynısını İnstagram’ın web sitesinden -mümkünse bilgisayar üzerinden- yapın. Hala sorun yaşamaya devam ediyorsanız bize yorumlar kısmından ulaşabilirsiniz.

15 thoughts on “Hesabın Geçici Olarak Kilitlendi Hatası ve Çözümü”

  1. Kayıtlı mail adresinizi kontrol ettiğinizden eminseniz İnstagram’a bilgisayar üzerinden girin ve kodu tekrar almayı deneyin.

 1. Ben böyle bi işlem yapmadığım halde telefonumda olan 2 hesabımda kitlendi . İkisini de açamıyorum ne takipçi kasma yaptım ne de başka bişey bu neden oldu Peki ?

  1. İnstagram takipçi hileleri gibi durumlar dışında hesabınızın çalınma riskine vs. karşı da hesabınızı kilitleyebiliyor. Eğer şüpheli bir durum yoksa muhtemelen hesabınızın güvenliği için kilitlemiştir.

   1. Peki ben nasıl giriş sağlayabilirim ? Devam et butonuna tıklıyorum ama e-mail adresimi unuttum 😞başka bi Yolu yok mu kendiliğinden açılır mı ?

  1. Önce bilgisayar üzerinden de aynı işlemi yapın. Kod hala gelmiyorsa İnstagram’ın destek bölümüne sorununuzdan bahsedin. Mutlaka yardımcı olacaklardır.

  2. Siz de önce bilgisayar üzerinden aynı işlemi yapın. Sorununuz hala devam ediyorsa İnstagram’ın destek bölümünden yardım isteyebilirsiniz.

 2. söyledğiniz herşeyi denedim mail adresinize 6 haneli kod gönderilmiştir diyor ama gelen bir mail yok
  nasıl hesabımı alıcam

 3. İnstgram hesapımız kilitlendı gecıcı olarak hatası alıyorum dogrulama kodu istyr koda eskı telefon numarama gdyr mail adresmde blmyrm instgramı nasıl alablrm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir