Whatsapp'ta Gönderilen Mesajı Geri Alma
Mobil

Whatsapp’ta Gönderilen Mesajı Silme- Geri Alma

Whatsapp’ta gönderilen mesajı geri alma özelliği sonunda geldi! Artık gönderdiğiniz mesajları karşınızdaki okumadan silebileceksiniz. Peki gönderilen mesaj nasıl geri alınır?

Her Whatsapp kullanıcısının uzun süredir beklediği gönderilen mesajları silme özelliği sonunda geldi. Telefonunuzdaki uygulamayı son sürümüne güncellemenizin ardından artık karşı tarafa gönderdiğiniz mesajları daha okunmadan geri alabileceksiniz. Bu yenilik, yanlışlıkla gönderilen mesajlar sebebiyle oluşan kazaların önüne geçiyor.

Gönderilen mesajı silme işlemi fotoğraf, video, dosya gibi formatlardaki mesajlarda geçerli. Bu özellik ayrıca tüm Android ve iOS telefonlarda da çalışmakta.

Karşı tarafa gönderilen mesajları silmek için şunu unutmamalısınız: Silmek istediğiniz mesaj, gönderdiğiniz kişi tarafından okunmamış olmalıdır. Eğer gönderdiğiniz mesaj mavi tik olarak görünüyorsa, ne yazık ki mesajı geri alma imkanınız kalmıyor. Ayrıca bu mesajları silmek için 7 dakikalık bir süre sınırınız da var. Gönderdikten 7 dakika sonra mesajı hiçbir şekilde geri alamıyorsunuz.

Peki Whatsapp’ta gönderilen mesajlar nasıl silinir?

Öncelikle telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulaması son sürümüne güncellenmiş olmalıdır. Uygulamanızın güncel olduğundan emin olduysanız şu adımları izleyin:

  • Sohbet pencerenizdeki silmek istediğiniz mesaja basılı tutun ve Sil seçeneğine tıklayın.

  • Daha sonra silmek istediğiniz mesajları seçerek tekrar Sil butonuna basın.

  • Bu işlemden sonra karşınıza Benden Sil ve Herkesten Sil şeklinde 2 seçenek çıkacak. Herkesten Sil‘e tıklayarak karşıdaki okumadan mesajınızı silebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir