iphone mesajların tamamını okundu yapmak
Mobil

iPhone’da Tüm Mesajları Tek Tıkla Okundu Olarak İşaretlemek

Siz de tıpkı bizim gibi cep telefonuna gelen mesajları anında okumayıp biriktirenlerden iseniz, gelen kutunusunun tamamını tek tıkla okundu olarak işaretleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Akıllı telefonlar ile birlikte ortaya çıkan mesajlaşma uygulamalarının SMS’i geri planda bıraktığı bariz bir gerçek. Günümüzde daha çok firmaların reklamları ve SMS doğrulamaları için kullanılan kısa mesajlar, önemsenmemesi sebebi ile gün geçtikçe Mesajlar kısmında birikmeye başlıyor. Bildiğiniz gibi iPhone’lardaki Mesajlar, Mail, App Store güncellemeleri gibi bildirimler uygulama ikonunun sağ üst köşesinde kırmızı rakam ile gösteriliyor. Bu da bazı kullanıcıları rahatsız eden bir görüntü.

Mesajlar uygulamanızda biriken mesajlara tek tek tıklayıp okundu olarak göstermek yerine, tek tıkla tümünü okundu olarak işaretlemek mümkün. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone’da Tüm Mesajları Okundu Yapmak

  • iPhone telefonunuzdan Mesajlar uygulamasına girin. Burada okunmamış mesajlar sol tarafında mavi bir yuvarlak ile gösterilecektir. Düzenle‘ye tıklayın.

iphone okundu olarak işaretlemek

  • Düzenle’ye tıkladıktan sonra ekranın sol alt köşesinde Tümü Okunmuş seçeneğini göreceksiniz. Bu seçeneğe de tıkladıktan sonra gelen kutusundaki tüm mesajların okundu olarak işaretlendiğini göreceksiniz.

iphone okundu olarak işaretlemek

iphone okundu olarak işaretlemek

Telefonunuzdaki mesajları sık sık kontrol etmiyorsanız, biriken gereksiz mesajlarınızın bildirimlerinden bu sayede rahatça kurtulabilirsiniz. iPhone kullanıcıları bu işlemi alışkanlık haline getirerek vakitten tasarruf edebilir, sinir bozucu bildirim kırmızısından kurtulabilir. 

Akıllı telefonlar hakkında merak ettiklerinizi, yaşadığınız akıllı telefon problemlerini yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir