Mobil

iPhone Kullanıcıları Wi-Fi Açıkken Bile Hücresel Veri Harcıyor

iPhone kullanıcılarının anlam veremediği durumlardan birisi olan Wi-Fi ve hücresel veri arasındaki geçişler zaman zaman kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. Wi-Fi bağlantınıza güvenerek bir süre vakit geçirdikten sonra internet paketinizin azaldığını farkettiyseniz yalnız değilsiniz.

iOS 9’dan sonra birçok iPhone kullanıcısının şikayet ettiği durumlardan birisi de Wi-Fi açıkken hücresel veri kullanımı. Çözümü oldukça basit olan bu durum iOS 9 ile birlikte gelen bir özellikten kaynaklanıyor. Wi-Fi Yardımı sayesinde Wi-Fi bağlantınızın zayıf olduğu durumlarda Hücresel Veri devreye girer ve internet bağlantınızda kopmalar yaşamazsınız. Sürekli kullanımda oldukça fazla hücresel veri harcayan bu özelliği kapatıp Hücresel Veri-Wifi arasındaki geçişleri manuel olarak yapmak sizin için daha güvenli olacaktır.

Wi-Fi Yardımı özelliğini kapatmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Ayarlar‘a girin. Daha sonra Hücresel‘e girerek sayfanın en altında bulunan Wi-Fi Yardımı seçeneğini kapatın. Seçeneğin altında bu özelliğin ne zamandan itibaren ne kadar veri kullandığını görebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir