iphone kilit
Mobil

iPhone Kilit Sorunu / Ekran Kilit Süresini Kapatıp Açmak

iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarda bir süre sonra kapanan ekran, iphone kilit sorunu gibi algılanabiliyor. Bu durumu düzeltmek istiyorsanız veya güç tasarrufu sağlamak amacıyla bir kilit süresi ayarlamak istiyorsanız aşağıda size yardımcı olacak adımlardan bahsettik. 

iPhone, iPad gibi bir Apple cihaza sahipseniz ekran kilit süresini ayarlamak isteyebilirsiniz. Telefonunuza uzun süre bakmanız gereken durumlarda aniden kapanan ekran sinir bozucu olurken, pil tasarrufu ya da güvenlik sebebiyle kendi kendine kilitlenmesini isteyebilirsiniz. Tüm bu iPhone kilit ayarlarını aşağıdaki adımları takip ederek saniyeler içinde yapabilirsiniz.

iPhone ekran kilit süresini ayarlamak

  • Telefonunuzun ana ekranından Ayarlar‘a girin.

iphone kilit

  • Ardından Ekran ve Parlaklık seçeğine tıklayın.

iphone kilit

  • Daha sonra karşınıza gelen ekranda Otomatik Kilit seçeneğini göreceksiniz.

iphone kilit

  • Otomatik Kilit kısmından ihtiyacınıza göre kilidi kaldırabilir, veya seçeneklerdeki sürelerden birini seçerek, belirlediğiniz süreden sonra dokunulmayan telefonunuzun otomatik olarak kilitlenmesini sağlayabilirsiniz.

iphone kilit

Telefonunuzun ekran kilit süresini ayarlamak işte bu kadar basit! Unutmayın, cihazınızın ekranını uzun süre açık bırakırsanız şarjınızda bir miktar azalma olacaktır. Ayrıca parola ile korunan cihazınızın ekranı açık iken başka kişilerin eline geçme ihtimalini de her zaman göz önünde bulundurun.

 

Sevgiler 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir