Mobil

iOS Güncelleme Bildirimlerini Tamamen Kapatmak

iPhone telefonlarda ertelense de tamamen kapatılamayan güncelleme bildirimlerini daha fazla görmek istemiyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek iOS bildirimlerinden kurtulabilirsiniz.

Her yeni güncelleme ile birlikte iPhone kullanıcılarının sinirini bozan güncelleme bildirimleri, telefonunuzda çıkan seçenekler sayesinde ertelenebilinir olsa da ne yazık ki kapatma imkanı sunmuyor. Bu bildirimleri kapatmak için çeşitli siteler, üyelikler ve kodlamalar anlatılsa da, birçoğu güvenli olmadığı oldukça aşikar olan illegal yollar. Anlatacağımız güncelleme bildirimlerini kapatma yolu için ise sadece iTunes kullanacağız. Aşağıdaki adımları takip ederek iOS güncellemelerini kolayca kapatabilirsiniz.

iTunes Kullanarak iOS Güncelleme Bildirimleri Tamamen Nasıl Kapatılır?

  • Öncelikle iTunes’i açın. Ardından iPhone’unuzu USB kablosu ile Bilgisayarınıza bağlayın.
  • Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra karşınıza yazılım güncellemesi uyarısı çıkacaktır. Yalnızca İndir’e tıklayın.

  • Daha sonra karşınıza çıkan iPhone Yazılım Güncelleme bildirim penceresindeki Sonraki seçeneğine tıklayın. Kabul Ediyorum‘a tıkladıktan sonra güncellemeyi indirmeye başlamış olacaksınız.

  • Güncelleme indikten sonra iPhone’unuzu kablosundan söküp tekrar bilgisayarınıza bağlayın.
  • Bu kez karşınıza çıkacak olan güncelleme uyarısında İndir ve Güncelle/Yalnızca İndir seçeneklerinden farklı olarak bu kez Bir Daha Sorma kutucuğu ile birlikte Güncelle ve Sonra seçeneklerini göreceksiniz. Bir Daha Sorma’ya tıkladıktan sonra Sonra kutucuğuna tıklayın.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir daha iOS güncelleme bildirimi almayacaksınız. Bu yöntem bazen sonraki iOS sürümleri yayınlandığında çalışmaya devam etse de, zaman zaman bu işlemi tekrarlamanız gerekebilir. Ayrıca istediğiniz zaman kolayca iPhone’unuzdaki Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme kısmından iPhone’unuzu güncelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir