Mobil

Görselle Arama Android ve iOS’da Nasıl Yapılır?

Bilgisayarınızdaki tarayıcınızda kolayca kullanabildiğiniz görselle arama özelliğini akıllı telefonunuzda da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Görselle aratma işlemi, bilgisayardaki tarayıcılarda yapılabilen çok kullanışlı bir Google özelliğidir. Benzerini veya aynısını bulmak istediğiniz bir görseli Google’ın Görseller kısmına sürüklediğinizde Google sizin için görselle arama yapar.

Bu muhteşem özellik, sürükle bırak yöntemiyle çalıştığı için ne yazık ki mobil tarayıcılarda doğal yollarla yapılamıyor. Ancak biz size Google’da görselle aratma işlemini cep telefonunuzdan yapabilmenizi sağlayan bir web sitesinden bahsedeceğiz.

Video’lu Anlatım:

Mobil’den görselle arama yapmak için: “reverse.photos”

reverse.photos, Android ve iPhone farketmeksizin tüm akıllı telefonlardan görsel kullanarak yapmanızı sağlayan bir web sitesi. Peki reverse.photos nasıl kullanılır?

  • Telefonunuzdan açtığınız reverse.photos’un ana sayfasında karşınıza direkt olarak “Upload Picture” seçeneği gelecek. Buna tıklayarak arama yapmak istediğiniz görseli seçin.

  • Görseli seçtikten sonra yüklenmesini bekleyin. Yükleme tamamlanınca “Show Matches“e tıklayın. Daha sonra site sizin için yüklediğiniz görseli Google’da arayacaktır. 

Bu basit ve kullanışlı görselle arama sitesi ile iOS ve Android farketmeksizin tüm mobil platformlardan dilediğiniz zaman görsel kullanarak arama yapabilirsiniz.

2 thoughts on “Görselle Arama Android ve iOS’da Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir