google play 403 hatası
Mobil

Google Play 403 Hatası ve Çözümü

Google Play Store’da uygulama indirirken karşılan Google Play 403 hatası, çözümü oldukça kolay olan ve en sık karşılaşılan hatalardan biridir.

403 hata kodu, Google Play Store’da uygulama indirirken karşınıza çıkar ve uygulamayı indirmenize izin vermez. Bu hata ile karşılaştıysanız, uygulamalarınızı güncellemeniz de imkansız hale gelecektir. 403 hatası, kullanıcıların uygulama yüklenmiyor, güncellenmiyor gibi şikayetlerine sebep olan hataların başında gelir.

Google Play 403 Hatası Nedir ve Neden Olur? Nasıl Çözülür?

 • Google Play 403 hatası ile karşılaşmanızın en büyük ve ilk sebebi, cihazınızda 2 farklı Google Play hesabı kullanmanızdır. Uygulama indirirken birden fazla Google hesabınız var ise aldığınız hatanın sebebi bu olabilir.
  Çözüm için: Eğer 1’den fazla Google hesabınız varsa, hatayı aldığınız uygulamayı diğer hesabınızdan tekrar  indirmeyi deneyin.
 • Hatayı almanızın diğer bir sebebi ise, Proxy ayarlarınızda yaptığınız değişikliklerdir. Eğer cihazınızda proxy ayarı yapan bir uygulama varsa, uygulamayı kaldırın veya uygulama ile ayarlarınızı sıfırlayın.
  Ayarlarınızı elle düzeltmek için: Görseldeki menüleri takip ederek Erişim Noktası Adları’ndan seçili operatör isminize tıklayıp ardından Proxy seçeneğine tıklayın. Daha sonra karşınıza gelen kutudaki satırı silerek Tamam’a tıklayın.

google play 403 hatası

 • Bu 2 yolu uygulamanıza rağmen hala 403 hatasını alıyorsanız, Google Play Store arama geçmişini temizlemek işe yarayabilir.
  Bunun için: Play Store’u açarak arama kutusunun solundaki menüye tıklayarak Ayarlar’a tıklayın. Ardından “Yerel arama geçmişini temizle” seçeneğine tıklayın.
 • Problem hala çözülmedi ise, farklı bir Google hesabı açarak 403 hatasından kurtulabilirsiniz.
 • Uygulama güncellerken bu hatayı alıyorsanız, güncellemek istediğiniz uygulamayı silip tekrar yükleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir