Mobil

En İyi Pil Ömrüne Sahip Akıllı Telefonlar

Günümüzde en sinir bozucu durumlardan birisi, en ihtiyacınız olduğu anda telefonunuzun düşük pil uyarısı vermesidir. Eğer telefon seçimlerinizdeki en önemli kriterlerden birisi pil ömrü ise, bu akıllı telefonları çok beğeneceksiniz.

Akıllı telefonlar normal kullanımda en fazla sabahtan akşama kadar dayanabilecek pil ömrü sunar. Ancak telefonunuzu yoğun kullanıyorsanız, muhtemelen şarj etmeden akşamı dahi çıkartamazsınız. Ayrıca günümüzde akıllı telefonların pilleri kullanıldıkça eskimeye başlar, bu yüzden eski performansını devam ettiremez. Eğer sizde de gün içinde düşük şarj uyarısını görme korkusu varsa, inanın yalnız değilsiniz.

Uzun ömürlü bir akıllı telefona ihtiyacınız varsa, bu telefonlar tam size göre.

1.Motorola Moto Z Play

motozplay-nemabil

Henüz ülkemizde satışa çıkmamış olan Motorola Moto Z Play, pili ile oldukça merak edilen telefonlardan biri olmuştu. 3510 mAh bataryanın yanında Snapdragon 625 işlemci ile pil konusunda rakiplerinden bir hayli önde görünüyor. Ekim ayında Birleşik Devletler’de satışına başlanan telefonun fiyatı 499$. Moto Z Play 23 saat 3 dakikalık bir pil ömrüne sahip.

2. Samsung Galaxy S7 (S7 Edge ve S7)

s7-nemabil

Motorola Z Play’den sonraki en uzun pil ömrüne sahip telefon ise Galaxy S7 ailesi. Samsung akıllı telefonlar 21 saate kadar pil ömrüne sahip.

3. OnePlus 3T

oneplus-nemabil

Şirketin son amiral gemisi olan OnePlus 3T, Snapdragon 821 işlemcisiyle birlikte kullanıcılara 16 saatten fazla pil ömrü sunuyor. Dash Charge teknolojisine sahip olan telefonun şarjı, Quick Charge’a göre oldukça hızlı bir biçimde doluyor. Quick Charge ve Dash Charge arasındaki farkı bu videodan inceleyebilirsiniz.

4. LeEco LePro 3

lepro-nemabil

Çinli telefon üreticisi olan LeEco, LePro 3 isimli telefonunu fiyat/performans canavarı olarak tanıttı. 270 Dolar’lık telefon tam 4070 mAh bataryaya sahip. Hızlı şarj özelliğine sahip olan LePro 3, 3.5 dakikalık şarj ile 3 saat konuşma imkanı sunuyor.

5. Huawei Mate 8

mate8-nemabil

4.000 mAh bataryaya sahip olan Mate 8, kullanıcılarına 17 saate kadar video oynatabilme ve 18 saate kadar konuşma imkanı tanıyor. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir