Mobil

App Store Para İadesi Nasıl Yapılır?

Eğer yanlışlıkla ücretli bir uygulama satın aldıysanız endişelenmeyin, Apple bunun için size App Store para iadesi imkanı sağlıyor. Satın aldığınız uygulamanın ücretini geri almak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

Genellikle çocuklar tarafından veya farkında olmadan satın alınan ücretli uygulamalar zaman zaman kullanıcıları zora sokabiliyor. Bunun yanı sıra bilinçli olarak satın alıp beğenmediğiniz uygulamalar için de aynı şekilde para iadesi imkanı mümkün. Peki Apple Store para iadesi almak için neler yapmak gerekir?

  • Öncelikle bu linke tıklayarak Apple’ın sorun bildirme sayfasını açın.
  • Apple Sorun Bildir sayfasına girdikten sonra karşınıza giriş yapma ekranı gelecektir. Uygulamayı satın aldığınız Apple Kimliği ile giriş yapın.

Not: Güvenlik ayarlarınıza göre giriş yaptıktan sonra karşınıza doğrulama kodu isteyen bir sayfa gelebilir. Bu aşamada telefonunuza gelecek olan 6 haneli kodu girerek devam edebilirsiniz.

  • Giriş yapmanızın ardından karşınıza 60 gün içerisinde satın aldığınız tüm uygulamalar,müzikler, filmler, kitaplar vs. çıkacaktır. 
  • İadesini istediğiniz uygulamayı bularak yanındaki Sorun Bildir seçeneğine tıklayın.
  • Ardından Sorun Seç kısmına tıklayarak sorun yaşadığınız seçeneğe tıklayın.

  • Bu sorunu açıklayın kısmına ise “İngilizce olarak” 1-2 cümlelik basit bir açıklama yazmalısınız. Örneğin “Öge açılıyor ancak beklenildiği gibi çalışmıyor” seçeneğini işaretlediyseniz, “This application doesn’t work as I expected, I want refund” gibi kısa açıklamalar yazmanız yeterli olacaktır.

Bu işlemin ardından Apple, satın aldığınız uygulamanın ücretini 10 gün içerisinde işlem yaptığınız kredi kartınıza iade edecektir. App Store para iadesi yapıldıktan sonra, iade istediğiniz uygulama cihazınızda daha fazla kullanılamayacaktır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir