Mobil

Android’den iOS’a Veri Aktarmak

Android telefonlardan iPhone’a geçtiğinizde, eski telefonunuzdaki dosyaları yeni telefonunuzda da kullanmak isteyebilirsiniz. Android’den iOS’a veri aktarmak, aşağıda bahsedeceğimiz yöntem ile çok kolay bir işlem haline gelecektir. 

Android telefonunuzdan iPhone’a geçiş yaptıysanız rehber, fotoğraf, uygulama vs. taşıma işlemi problem gibi görünebilir. Ancak bu taşıma işlemi birkaç basit adım ile oldukça kısa sürüyor. Android cihazınızdan iOS işletim sistemli bir cihaza geçiş yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Android’den iOS’a veri aktarmak için; 

  • iOS işletim sistemli cihazınızın kurulum aşamasındayken Uygulamalar ve Veriler kısmındaki Android’deki Verileri Taşı seçeneğine tıklayın.

Android'den iOS'a Veri Aktarmak

  • Bu sırada Android cihazınızdan Play Store’a girin ve Move To iOS / iOS’e Taşı uygulamasını indirin. Uygulamayı açarak iOS cihazınızdaki ekrandan Sürdür‘e tıklayın.

Android'den iOS'a Veri Aktarmak

  • Ekrana gelen kodu eski telefonunuza indirdiğiniz uygulamaya girin.

Android'den iOS'a Veri Aktarmak

  • Kodu girmenizin ardından iPhone’unuza aktarmak istediğiniz dosyaları seçin. Taşıyacağınız dosyaları seçtikten sonra aktarma işlemini başlatabilirsiniz. Dosya taşıma sırasında her iki telefonunuzdaki çubuk da dolana kadar hiçbir işlem yapmamaya özen gösterin. Süre, taşıdığınız verilerin boyutuna bağlı olarak biraz uzun sürebilir. 

Android'den iOS'a Veri Aktarmak

  • Android ve iOS telefonlarınızdaki yükleme işlemi bittikten sonra cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz. Move To iOS ile rehberinizi, galerinizdeki video ve fotoğraflarınızı, e-posta hesaplarınızı, takvimlerinizi, hem Google Play Store’da hem de App Store’da bulunan uygulamalarınızı taşıyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir