hesapta işlem gerekiyor hatası
Mobil

Android – Hesapta İşlem Gerekiyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

24 Şubat Cuma günü Google’da oluşan bir güncelleme sonrası ekranınızda “Hesapta İşlem Gerekiyor” uyarısını görmüş olabilirsiniz. Bu problemin sebebi aslında basit bir senkronizasyon problemi.

Android kullanıcıları, ekrandaki “Hesapta İşlem Gerekiyor” hata bildirimi şikayeti ile oldukça zor durumda kaldı. Normalde Gmail parolanızı değiştirdiğinizde yaşanan bu durum bu durum aslında Android’in parolanızı kullanarak Google ile senkronize olamamasından kaynaklanıyor. Problemin çözümü için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

hesapta işlem gerekiyor hatası

Hesapta İşlem Gerekiyor Hatasının Çözümü

 • İnternet bağlantınızın aktif ve çalışır durumda olduğundan emin olun.
 • Telefonunuzdan sırasıyla Menü > Ayarlar > Hesaplar sekmesine ulaşın.
 • Burada Gmail hesabınızı göreceksiniz. Hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak parolanızı doğru bir şekilde yazın.
 • Bu basit adımların ardından senkronize probleminden kaynaklanan parola sorununu kolayca çözülecektir.
 • Problem devam ediyorsa: internet bağlantınızı kontrol ederek telefonunuzu yeniden başlattıktan sonra bu adımları tekrar uygulayın. 

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızda yaşadığınız problemleri yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

 

21 thoughts on “Android – Hesapta İşlem Gerekiyor Hatası Nasıl Düzeltilir?

  1. Merhabalar

   Malesef, konuda da açıkladığımız gibi bu hata hesaba tekrar giriş yapıp sahipliğinizi kanıtlamanızı gerektiğinden ortaya çıkıyor. Dolayısıyla bu hata mevcutken indiremezsiniz.

   1. Bakın şimdi ben telefonu başka birinden aldim hesapta işlem gerekiyor diyor eski şifre vs kurtarmak için bilgi istiyor ben aldığım kişiye ulaşamıyorum yeni hesap kurmak istiyorum onuda yapamıyorum bana yardımcı olun

   1. Aleyna Hanım google hesabınızdan çıkış yapıp baştan login olmayı dener misiniz? Olmazsa başka bir gmail hesabı deneyebilirsiniz.

 1. Merhabalar ben telefonumdaki eski gmail hesaplarını sildim ama hesapta işlem gerekiyor uyarısı alıyorum tıklayınca da hesap bulunamadı diyor ne yapmam lazım

  1. Bekir Bey, bunun için telefonunuzu kurarken ilk eklediğiniz mail ile giriş yapın. Mail ile giriş yaparken bazı kullanıcılar Gmail gibi yerlerden giriş yapıyor. Hesapta işlem gerekiyor hatasından kurtulmak istiyorsanız Ayarlar’da bulunan hesaplar kısmından giriş yapmanız gerekiyor.

 2. Yahu bende nekadar hesab kursam hesabta islem gerekiyo hatası geliyor telefon numarami bi kac kez girdimde artık o numarayi kabul etmiyor artık yeni hesablar olusturamiyom lütfen bu sorunu cevabı

 3. Her seferinde yeni hesap kurmanıza gerek yok Mehmet Bey, yukarıdaki işlemlerle bu sorundan mutlaka kurtulmanız gerekiyor. Açtığınız her yeni hesabın tekrar doğrulama isteme ihtimali oluyor.

 4. Benim gmail hesabim zaten var. Arkadaş benim telefondan gmail hesabına giriş yaptı. Kaldırdım hesabı. Hesapta islem gerekiyor uyarısı veriyor. Uyarı yazısını kaldiramiyorum. Nasıl olacak bilen var mı.

  1. Merhaba Enes Bey. Yaşadığınız problem, farklı bir mail ile giriş yaptığınız için telefonunuzun senkronize olduğu mail hesabını (sizin hesabınız) görememesinden kaynaklanıyor. Öncelikle internet bağlantınızın olduğundan emin olun. Daha sonra Hesaplar kısmından arkadaşınızın hesabına girmeden önce kullandığınız mail adresini ve parolanızı doğru bir şekilde girin. Telefonunuz kayıtlı mail adresine doğru bir şekilde giriş yaptıysanız tekrar uyarı mesajı vermeyecektir.

 5. Admin bey hesapta işlem gerekiyo Diyor giriyorum sifreyide giriyorum ama hata veriyor yazdığınız gibi ayarlardan gmail e girdim senkonize etmiyor hata veriyor eşitlemeye basıyorum gene eşitlemiyor senkronize edilmedi Diyor ve google play a giremiyorum youtube ye de yardım ederseniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir