İnternet

Gmail Arşiv Nerede?

Gmail’de bir mail’inizi arşive eklediyseniz ve arşivin nerede olduğunu bilmiyorsanız yalnız değilsiniz. Gmail arşiv ‘e, kaybolan mailler ve yanlışlıkla arşivlenen mailler’e ulaşmak için yapmanız gerekenlerden bahsedelim.

Gmail arşiv, önemli mail’lerinizi saklamak için tasarlanmış kullanışlı bir özellik. Ancak özellikle mobil uygulamasında mail’i yanlışlıkla sağa veya sola kaydırdığınızda, kaydırdığınız mail anında arşivleniyor. Arşivin nerede olduğunu bilmeyen kullanıcılar da bir nevi mail’ini kaybetmiş oluyor. Eğer telefonunuzdan arşivlenen mailler nerede diye merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin.

İlgili Makale: Gmail’i Kısayollarla Daha Kullanışlı Hale Getirin

Video’lu anlatım:

Gmail Arşiv Nerede?

  • Gmail’in mobil uygulamasında mail’i sağa veya sola kaydırdığınızda mail’iniz anında kayboluyor.

  • Arşivlenen mail’inizi bulmak için sol üstteki simgeden menüyü açarak Tüm Postalar‘a tıklayın.

  • Karşınıza gelecek olan Tüm Postalar bölümünde Gmail adresinizdeki tüm mail’ler bulunuyor. Eğer bulamadığınız mail’i daha önce arşivlediyseniz, tarih sırasına göre kontrol ederek bulabilirsiniz. Eğer yeni aşivlenen bir mail ise, muhtemelen üst sıralarda bulabilirsiniz. 

Gmail’de arşive özel olarak bir bölüm ayrılmadığı için ister web – ister mobil uygulamalar olsun, tüm Gmail platformlarında arşivlenen maillerinizi Tüm Postalar kısmında bulabilirsiniz.

2 thoughts on “Gmail Arşiv Nerede?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir