Err_cert_authority_invalid
İnternet

Err_cert_authority_invalid/Bağlantınız Gizli Değil Hatası

Eğer bir web sitesinde “Bağlantınız gizli değil” uyarısıyla birlikte Err_cert_authority_invalid hatası alıyorsanız bu sorunun neyden kaynaklandığını merak etmiş olabilirsiniz.

Chrome kullanarak bir web sitesinde gezinmek istediğinizde “Bağlantınız Gizli Değil” uyarısı almanız zaman zaman karşılaşılan bir problem. Err_cert_authority_invalid hatasının tam metni genelde şu şekildedir:

Bağlantınız gizli değil

Saldırganlar …. sitesinden bilgilerinizi çalmaya çalışıyor olabilir (örneğin, şifreler, mesajlar veya kredi kartı bilgileri). NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID

Bu hata, girmek istediğiniz web sitesinin SSL yapılandırılmasında bir problem olduğu anlamına geliyor. HTTPS ile başlayan bu sitelerde aldığınız Err_cert_authority_invalid hatasının çözümü ise ne yazık ki sadece hatayı aldığınız web sitesinin sahibinin çözebileceği bir problem ancak siz bu siteye yine de erişmek isterseniz:

  • (Güvensiz bir şekilde) Gelişmiş butonuna tıkladıktan sonra bu siteye devam et yazısını göreceksiniz. Bu yazıya tıklayınız. 

Chrome’da Err_cert_authority_invalid/Bağlantınız gizli değil hatası çözümü

bağlantınız gizli değil

Mozilla’da Err_cert_authority_invalid/Bağlantınız gizli değil hatası çözümü

bağlantı güvenli değil

Explorer’da Err_cert_authority_invalid/Bağlantınız gizli değil hatası çözümü

bağlantınız gizli değil

One thought on “Err_cert_authority_invalid/Bağlantınız Gizli Değil Hatası

  1. Bu sitede ve pek çok popüler sitede bu hatayı alıyorum. Başka bilgisayarlarda bu siteler hata vermiyor. ekşisözlük-n11-hepsiburada v.s. sitelerinde bu hatayla karşılaştım. Bu sorunun başka bir nedeni olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir