İnternet

Anonim E-Mail Adresi Almanın Yolları

Kimi insanlar için internetteki gizlilik oldukça önemlidir. Ancak bir süredir sitelere üyelik ve giriş işlemlerinde Twitter, Facebook ve Google ile giriş yapmak gibi üç seçenek görüyoruz. Google gibi bazı servisler telefon numarası ve eski bir e-mail adresi paylaşmanızı da bekliyor. Yani gizlenmek pek de mümkün olmuyor. Bu yüzden size tamamen gizli ve isimsiz, ekstra hiçbir bilgi istemeyen bir mail adresine sahip olmanın yollarını anlatacağız.

 • Tarayıcınızı Gizleyin.

Web tarayıcınız sizi her zaman izler. Çerezler genellikle nerede olduğunuzu ve ne yaptığınızı bilir. Mesela tarayıcınızı gizli modda açsanız bile, IP adresiniz yine de kaydolur. Eğer internette gizlenerek gezmek istiyorsanız (anonim e-mail adresi alırken de buna dikkat etmelisiniz) Tor Browser  gibi bir tarayıcı kullanmalısınız.
Tor‘u bilmiyorsanız kısaca şöyle açıklayabiliriz: Bu tarayıcı sayesinde internetteki trafiğiniz tamamen anonim hale gelir. Chrome ve Mozilla gibi diğer tarayıcılara göre siteleri yükleme hızı biraz yavaştır, fakat çok daha güvenlidir. Windows, Mac OS ve Linux’da tam 16 dil desteğine sahiptir ve tamamen ücretsizdir. Mükemmel görünse de, Tor kullanarak çeşitli suçlar işlemeye çalışıp başaramayan çok fazla insan oldu. Yine de Web’de tamamen açık halde gezmekten çok daha güvenli olduğunu söyleyebiliriz.

 • Anonim E-Mail Adresi Almak.

Bunun için ücretli ve ücretsiz birçok servis var. Size en güvenli ve vaatlerini gerçekten yerine getirenlerden bazılarını tanıtacağız.

 1. Hushmail
  Kullanımı en kolay, web tabanlı, üyeler arasında şifrelemeli ve reklamsız güvenli mail hizmetlerinin başında Hushmail geliyor. Yıllık $49.90’dan başlayan bir fiyatı ve 10 GB’lık depolama alanı seçeneğinin yanında, 25 MB’lık depolama alanına sahip ücretsiz versiyonu da var. İşletme sahipleri aylık $5.99 ödeyerek kendi domain isimlerini de alabiliyorlar.
  Sözleşmelerinde kullanıcılarına yaptıkları bir uyarı da var, “yasadışı faaliyet” için Hushmail’i tercih etmenin pek de akıllıca bir fikir olmadığını söylüyorlar.hushmailnemabil 
 2. Hide My Ass!
  Çok sevilen bir VPN sağlayıcısı olan Hide My Ass!, kullanıcılarının lokasyonlarını gizlemeyi sağlıyor, bunun dışında kullanıcılara çok da uçuk gizlilik vaatleri yok (adından da anlaşılacağı üzere:)). Açılış fiyatı aylık $4.99 olsa da, tek seferde birkaç aylık abonelik alımında fiyatı düşüyor.
  VPN hizmetinin dışında 24 saat, 1 hafta, 1 ay, 6 ay ve 12 ay sürecek şekilde ayarlanan ” ….@hmamail.com ” e-mail adresi de sunuyor. Mesajlarınızı okurken mail adresinizin kalan süresini kontrol edebileceğiniz bir saat bulunuyor.
  İlk açılışta sizden mevcut bir e-mail adresi girmenizi isteyecektir, fakat zorunlu bir seçenek değil. Bunu girerek anonim e-mail adresinize gelen mesajları, mevcut adresinizden kontrol edebiliyorsunuz. Android ve iOS App’lerine sahip Hide My Ass! ile sadece mail alabildiğinizi, yani gönderemediğinizi de belirtelim.hidemyassnemabil 
 3. Guerrilla Mail
  Guerrilla size tek kullanımlık bir e-posta adresi sağlar. Yani adres sonsuza kadar kalacak fakat kesinlikle tekrar kullanılamayacaktır. guerrillamail.com ile alacağınız mailler, mail kutunuzda sadece 1 saat kalır ve bunun yanında en fazla 150 MB olan dosyaları da gönderebilirsiniz. Guerrilla’nın üyelik gerekmeden hızlı ve gizli mailleşmenin için harika bir yolu olduğunu söyleyebiliriz.
  guerrillanemabil
   
 4. Mailinator
  Ücretsiz ve son derece kolay seçeneklerden bir diğeri de Mailinator. Bir mail adresine ihtiyacınız olduğu zaman yapmanız gereken tek şey; bir isim seçip sonuna “@mailinator.com” eklemek. Daha sonra siteye girip seçtiğiniz ismi yazdığınız zaman mail alıp almadığınızı görebilirsiniz. Üyelik gerekmese de, Google hesabı ile giriş yapma seçeneği bulunuyor.
  Fakat Mailinator’un bir dezavantajı var. Eğer seçtiğiniz ismi başka birisi daha kullanıp giriş yaptıysa, ikiniz de aynı gelen kutusuna erişiyorsunuz. Bu komik problemi aylık 29$ ödeyip sadece size ait bir isim ve 10 MB’lık depolama alanı sahibi olarak çözebiliyorsunuz.
  mailinatornemabil 
 5. Hide-Your-Email
  Son derece basit bir arayüze sahip olan bu servis, en sevdiklerimizden bir tanesi. Üyelik istemeyen Hide-Your-Email.com‘u kullanmak için yapmanız gereken şey sadece, sonu @pidmail.com ile bitecek olan mail adresiniz için bir isim bulmak. Sadece mail almaya yarayan bu basit sistemden istediğiniz maile şifre ile birlikte ücretsiz olarak sahip olabilirsiniz. 

  hide-your-email-nemabil

  Bu kullanışlı hizmetleri illegal olarak kullanmanın başınızı dertten asla ve asla kurtarmayacağını da bir kez daha hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir