Yazılım

Android Kullanıcılarına Virüs Şoku!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dolandırıcılık faaliyetleri için akıl almaz yöntemlerin çıkması da kaçınılmaz oluyor. Kaspersky ve McAfee tarafından tespit edilen bu son virüs Android kullanıcılarını oldukça korkuttu. Bu Trojan bankacılık dolandırıcılığında son zamanların en tehlikelilerinden birisi olarak değerlendiriliyor. 

Virüsün çalışma şekli oldukça şaşırtıcı. Bulaştığı Android telefonlarda karşınıza Google Play’in birebir aynısı olan bir ekran çıkartıyor ve sizden kart bilgilerinizi istiyor. Bununla da kalmayıp güvenlik adı altında “Selfie” şeklinde bir fotoğrafınızı da istiyor.

Google Play görünümünde olan tehlikeli virüs, uygulamaya benzerliği ile kullanıcılar tarafından ne yazık ki ayırt edilemiyor. Her türlü bilgiyi ele geçirmeyi amaçlayan kötü niyetli yazılım şimdilik sadece Singapur ve Hong Kong’da olsa da kısa sürede hızla yayıldığı ifade ediliyor.

virus-nemabil

Güvenlik şirketleri bu Trojan’ı engellemek için çalışmalar içinde olsalar da, hiçbir banka ve uygulamanın kredi kartınızı ve fotoğrafınızı istemeyeceğini tekrar hatırlatıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir