Inceleme Oyun

PS4 Pro, PC Devrini Sonlandıracak Mı?

Yıllardır oyun dünyasında PlayStation ve Xbox rekabeti bir türlü durulmasa da, sektörün tartışmasız liderinin bilgisayar olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçek.

Hem Xbox Hem Playstation, çıkardığı efsane oyunlar ile birçok oyuncuyu cezbetmekte. Buna rağmen PC’nin sektördeki liderliği sarsılmadan tahtını korumaya devam ediyor. Sony ise son zamanlarda PC’nin liderliğine ciddi şekilde göz dikmiş durumda.

Fiyat konusunda PC oyunları çok ucuz olmasa da, konsol oyunlarına nazaran her zaman daha ekonomik oluyor. Özellikle görüntü kalitesi olarak PC’nin konsollara karşı olan bariz farkı da tercih edilirliğini arttırıyor. İşte Sony ve Microsoft cephesinin çözümü, tam da bu duruma yönelik.

ps4vsxbobnemabil

Bildiğiniz gibi geçen hafta Sony, mükemmel özelliklere sahip yeni konsolu PS 4 Pro’yu tanıttı. Microsoft da yeni bir oyun konsolunu tanıtmaya hazırlanıyor. Bu konuda PlayStation Başkanı Andrew House bazı açıklamalarda bulundu.

House’un dediğine göre PS 4 Pro ve sonrasında gelecek oyun konsolları, sahip oldukları özellikler sayesininde oyunculara öncekilerden çok daha kaliteli bir oyun tecrübesi sunacak. Sürekli olarak güncellenecek olan konsollar, zaman içerisinde PC oyuncusunu tamamen konsollara çekmeyi başararak PC’ye olan eğilimi yavaş yavaş azaltabilir.

Tabi bu oldukça kuvvetli bir iddia. Ancak açıklamanın Sony başkanı gibi birisi tarafından yapılması, Sony’nin geleceğe yönelik sağlam planları olduğu yönünde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir