Inceleme Mobil Oyun

Mr. Robot Oyunu İle Dizi Keyfi Mobilde de Devam Ediyor!

Amerika’da yayınlanan popüler TV dizilerinden biri olan Mr. Robot, mobil oyun olarak nefes kesmeye devam ediyor. İşte bu mükemmel oyun hakkında bilmeniz gereken herşey!

Telltale Games’in diziyle bağlantılı ve resmi oyunu, iOS için Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.ipa ve Android için Mr. Robot:1.51exfiltrati0n.apk şeklinde adlandırılmış. Telltale Games’in daha önceki oyunlardan farklı olarak, Mr. Robot oyunu bir mesajlaşma uygulaması gibi çalışıyor ve her hareketiniz oyunun gidişatını etkiliyor. Şu anda ikinci sezonunun ortalarında olan Mr. Robot üçüncü sezon için de onay almıştı. Oyun, ikinci sezon ile üçüncü sezon arasında geçecek sürede dizinin takipçilerinin eğlenmesini sağlayacak, Mr. Robot’un dünyasına dahil olmak isteyenlere farklı bir deneyim yaşatacak gibi görünüyor.

Hikayeden bahsedecek olursak, oyunun ilk hikayesi tamamiyle ilk sezona göre düzenlenmiş. Coney Adası’nda, Fun Society Arcade olarak adlandırılan alanın dışında bulunan bir telefon Darlene’e, (tanımayanlar için; oyunun kahramanının korsan arkadaşlarından bir tanesine) ait. Bu telefonu sahibine geri götürmemiz gerekiyor. Ancak bu yolda “E Corp” çeşitli engellerle sizi bu hedeften alıkoymaya çalışıyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, oyun bir anında mesajlaşma uygulamasına benziyor. Bu şekilde Elliot ve Darlene’in de üyeleri olduğu FSociety’nin gönderdiği talimatlar alınıyor. Hikaye “gerçek zamanda” işliyor ve karakterlere gerçek kişiler gibi tepki vermeniz gerekiyor. Seçimleriniz oyunun nasıl ilerleyeceğini belirliyor. Diğer karakterlerin, özellikle Elliot’un ve onun gerçekliğe yönelik düşük bağlılığı da oyuna etki eden diğer unsurlar arasında bulunuyor.

unnamed

Mr. Robot oyununu iTunes App Store’dan 7.99 TL, Google Play Store’dan ise 8.79 TL karşılığında satın alabilirsiniz. Bu oyunun da diğer Telltale Games oyunları gibi efsane hâline dönüşüp dönüşmeyeceğini zamanla göreceğiz. Etkileyici bir korsan grubunun parçası olarak hayatımızı yok etmeye çalışan bir kuruluşu yenme çabalarına katkıda bulunmak kulağa oldukça hoş gelen bir maceraya atılmak gibi duruyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir