Oyun

DENUVO Far Cry Primal İle Korsana Yenik Düştü!

Korsan PC oyunlarına karşı geliştirilen güvenlik sistemi olan Denuvo (DRM) bir kez daha kırıldı. Crack dosyaları ise çeşitli yasa dışı sitelerde hızla dağılmaya başladı.

Korsan yazılımlar ile mücadeledeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olarak kabul edilen Denuvo‘nun DRM kodu, Rise of the Tomb Raider ve DooM’dan sonra bir kez daha kırıldı. Bir önceki sürümü 3DM tarafından kırılan DRMFIFA 15Dragon Age: Inquisition ve Battlefield: Hardline gibi EA oyunlarını kırmayı başarmıştı. Bu kırılma işlemi de 6-7 ay süre içinde tamamlanmıştı.

Denuvo‘nun en son güncellenen sürümü ile Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Just Cause 3 ve Quantum Break haricinde PC için yayınlanan hiçbir oyun kırılamamıştı. Sadece FIFA 16, oyunun demo sürümünün üstüne yüklenerek geliştirilen yeni dosyalar ile kırılmıştı. Bu işi de Türkler başarmıştı. Bunun dışında Quantum Break haricinde hiçbir AAA oyunu korsan bir şekilde piyasadaki yerini almamıştı. 

Geçtiğimiz aylarda ise Rise of the Tomb Raider kırılmış olarak internet ortamındaki halini aldı. Bunun ardından da DooM yayınlandı. Geriye kalan oyunların da benzer bir şekilde yayınlanacağı duyuruldu. Ardından Far CRY Primal’in de kırılması sayede bir kez daha korsan oyunların durdurulamayacağı kanıtlanmış oldu.

Bu yeni kırılma sistemi, Steam‘in Family Share kısmını da kapsıyor. Böylelikle aile paylaşımı içerisinde olan bu oyunları, korsan bir ürün olarak değilde bir aile paylaşımı gibi olarak gösterildiği için korsan bir şekilde Online olarak oynanabildiği de, oyunu korsan olarak indiren kullanıcılar tarafından belirtilmiş durumda.

Far Cry 4 Primal Sistem Gereksinimleri:

İşletim Sistemi: Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 (64-bit sürümleri için)
İşlemci: Intel Core i3-550 | AMD Phenom II X4 955 veya dengi
Bellek: 4 GB RAM
Grafik: NVIDIA GeForce GTX 460 (1GB VRAM) | AMD Radeon HD 5770 (1GB VRAM) veya eşdeğer
Depolama: 20 GB boş alan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir