Mobil

Yeni Nokia’nın Özellikleri Açıklandı

Yeni Nokia’nın ne zaman geleceği hemen hemen netleşti. Özellikleri ve tasarımı ise Nokia’nın sahalara güzel bir dönüş yaptığının göstergesi olacak gibi görünüyor.

Nokia telefon konusunda bir zamanların lideri konumunda olsa da, uzun bir süre hızla ilerleyen akıllı telefon piyasasına ayak uyduramamıştı. İşletim sistemi olarak Windows’u tercih etmesiyle de kullanıcıları çekemeyen firma, akıllı telefon üretimine ara vermişti. Fakat son sırdırılan bilgiler bu kötü dönemin Nokia için sona erdiğinin habercisi.

Nokia, Capital Market’s Day 2016 için hazırladığı sunumda yeni akıllı telefonunun geleceğini neredeyse netleştirdi. Bu sunumda teknoloji dünyası için oldukça önemli olan MWC 2017 (Mobile World Congress)’ye katılacağını açıklayan firmanın yeni akıllı telefonlarını bu fuarda tanıtması bekleniyor. Yeni Nokia akıllı telefonlara dair en merak edilen konu ise fiyatlandırma. Uzun bir aradan sonra sektöre tekrar giriş yapan Nokia’nın fiyat konusunda atacağı adımlar ilerleyen zamanlarda belli olacak.

Cihazların özellikleri de genel olarak Snapdragon 820, 3 GB Ram ve 32 GB dahili hafıza. 5.5 inç büyüklüğüne sahip olacak yeni Nokia’nın ekran çözünürlüğü ise 2560×1140 gibi oldukça kaliteli bir değer. Kamera özellikleri henüz gizliliğini koruyor olsa da Carl Zeiss marka lens kullanılacağı söylentileri var.

GFXBench’in listesinde bir adet de 13,8 inçlik cihaz göze çarptı. Snapdragon 430 işlemcisine sahip olan bu cihazın ekran boyutundan yüksek bir ihtimalle tablet olduğu anlaşılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir