Mobil

Samsung, Note 7’nin Şebeke Erişimini Tamamen Kesiyor

Uzun bir süre patlama haberlerinin ardı arkası kesilmeyen olaylı telefon Note 7, kısa bir süre sonra geri çağırılarak toplatılmaya başlanmıştı. Telefonları toplayabilmek için çeşitli yollara başvuran Samsung, kullanıcılarına yaptığı uzun süreli çağrılardan sonra bu kez son hamlesini yapıyor.

Note 7’nin geri çağırılmasının ardından beklediği geri dönüşü alamayan Samsung, kullanıcıların telefonu iade etmesi için defalarca çeşitli çağrılar yapmıştı. Üretiminin de durdurulmasının ardından bu kez iade edilmeyen akıllı telefonları çöp haline getiren bir uygulama başlatılıyor. Kısa bir süre içinde Note 7’lerin şebeke erişimi kesilecek ve tamamen kullanılmaz hale -diğer bir deyişle tuğla haline getirilecek.

15 Aralık’tan itibaren Note 7 sahipleri telefonları ile arama yapamayacak, mesaj gönderemeyecek ve internet erişimi sağlayamayacak. Bu uygulama ile şirket piyasada kalan ufak sayıdaki akıllı telefon modelinin tamamından kurtulmayı hedefliyor.

Samsung, ağ erişimini kesme uygulaması için şimdilik Avustralya’nın telekomünikasyon şirketleriyle anlaştı. Yeni Zelanda’da da aynı taktik izleniyor, ancak kısa bir süre içinde Note 7’lerin tamamı için aynı uygulama geçerli olacak. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir