Mobil

Samsung Galaxy S8 256 GB Depolama Alanına Sahip Olabilir

Akıllı telefonlar için her geçen gün artan yenilikler, vazgeçilemeyen uygulama seçenekleri, daha kaliteli fotoğraf ve videolar derken ortaya yine bir sorun çıkıyor; Yetersiz hafıza! Ancak Samsung bu problemi ortadan kaldırmayı hedefliyor gibi görünüyor.

Her geçen gün akıllı telefonların kullanım alanları genişliyor. Bu sebeple düşük hafızalar da kullanıcılara yetmemeye başlıyor. 8 ve 16 GB depolama alanlarının geride kalmasının ardından çoğu şirket 32, 64 ve 128 GB’lık seçenekler sunuyor. Ancak Samsung’un sıradaki amiral gemisi Galaxy S8 bu durumu değiştirerek 256 GB seçeneği sunmayı hedefliyor. İlk defa 256 GB hafıza seçeneği sunulması oldukça heyecan verici bir gelişme. Şimdiye kadarki akıllı telefonlar bu imkanı sadece microSD kartlar ile veriyordu.

Bu söylenti Weibo’dan çıksa da Samsung’un Note 7 fiyaskosundan sonra yeni amiral gemisi Galaxy S8 için çıtayı biraz yükselttiği gerçeğini gözardı etmemek gerek. MWC 2017’de bununla birlikte diğer özelliklerin de netleşmesi bekleniyor.

256 GB depolama alanı güzel bir yenilik olsa da, kullanıcıların akıllı telefonunda bu derece büyük bir depolama alanına ihtiyaç duyduğunu-duyacağını düşünmüyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir