Mobil

Nokia’nın Yeni Telefonu Pixel’in Özellikleri Açıklandı

Bir süreliğine piyasadan çekildikten sonra tekrar akıllı telefon sektörüne döneceği kesinleşen Nokia’nın yeni telefonu Nokia Pixel’e ait bazı özellikler sızdırıldı.

Kısa bir süre önce Nokia’nın çıkaracağı telefonun özelliklerinden ve diğer bilgilerden bahsetmiştik. Capital Market’s Day için hazırladığı sunum ile yeni akıllı telefonlarının yolda olduğunu netleştiren firmanın telefonları MWC 2017’de tanıtması bekleniyordu. Fakat Geekbench’de ortaya çıkan bilgiler Nokia’nın giriş seviyesindeki telefonu hakkında bazı bilgiler içeriyor.

Geekbench’deki özelliklerden anlaşıldığı kadarıyla Nokia Pixel, Nokia’nın giriş seviyesindeki ilk telefonu olacak. Pixel, Snapdragon 200 işlemciye, 1 GB Ram, 1.19 Ghz çift çekirdekli Adreno 320 grafik işlemciye ve Android 7.0 işletim sistemine sahip. Ayrıca Hızlı Şarj (Quick Charge) 3.0 da bulunuyor. Yeni akıllı telefonun özellikleri şimdilik düşük seviye olarak adlandırılıyor.

nokiageekbench-nemabil

İlerleyen zamanlarda açıklanacak diğer modeller konusunda ise beklentiler oldukça büyük. Foxconn tarafından imal edilecek telefonlardan Nokia’nın amiral gemisi olacak akıllı telefon hakkında çeşitli tahminler olsa da, ne yazık ki net bir bilgi bulunmuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir