Mobil

Nokia 2017’de Telefon Piyasasına Tekrar Katılıyor

En efsane telefonların üreticisi olan Nokia, Akıllı telefon piyasasına 2017 yılı itibariyle tekrar katılacağını resmi olarak doğruladı. 

Akıllı telefonlardan önce cep telefonu piyasasının lideri konumundaki Nokia, diğer firmaların piyasaya çıkardığı akıllı telefonlardan sonra sektörde oldukça gerilemişti. Microsoft’un Windows işletim sistemini telefonlarında kullanmasıyla da istediğini alamayan firma Lumia’lardan sonra cihazlarını ve servis bölümlerini Microsoft’a satmıştı. Aralarında yapılan anlaşmaya göre 2016’nın sonuna kadar telefon üretemeyecek olan Nokia, 2017’ye hazırlıklı girecek gibi görünüyor.

Nokia’nın Capital Markets Day sunumundan yakalanan bir görüntü ile 2017 yılından itibaren akıllı telefon piyasasına resmi olarak tekrar gireceği kesinleşti. Yılbaşından sonra Barcelona’da yapılacak olan MWC 2017 Mobil Dünya Kongresi‘nde akıllı telefonlarıyla birlikte tabletlerinin de tanıtılması bekleniyor.

Cihazlarının geliştirilmesi için iPhone’ın üreticisi olan Foxconn ile anlaşan Nokia, bu hamlesi ile oldukça kaliteli fiyat-performans ürünler çıkarabilir.

nokia-2-nemabil

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir