Mobil

Jet Black Rengine Sahip iPhone 7 Kullanıcıları Pişman!

Jet Black rengi, yeni iPhone 7 modelinde en beğenilenlerden biri olmuştu. Ancak çok kısa bir süre içerisinde çizilme şikayetleri oldukça ses getirmeye başladı.

Apple, iPhone 7 modellerini duyurduğunda en beğenilen renklerden birisi şüphesiz Jet Black olmuştu ve birçok kişi bu modeli tercih etmişti. Daha önce Apple‘ın bu modelde çizilmeye karşı kendi sitesinden yaptığı uyarı, ve bu uyarı sonrasında insanların kafasında oluşan endişe hiç de yersiz değil gibi. Çünkü şimdiden çoğu Jet Black kullanıcısı telefonun aşırı çizilmesinden şikayetçi.

Apple’nin resmi sitesindeki uyarı şu şekildeydi:

“Simsiyah iPhone 7’nin parlaklığı, dokuz aşamalı oldukça hassas bir anodizasyon ve cilalama süreciyle elde edilmiştir. Bu parlak yüzey, anodizasyon işleminden geçen diğer Apple ürünleriyle eşit sertliktedir. Ancak zamanla yüzeyin üzerinde küçük çizikler oluşabilir. Bu yüzden, iPhone’unuzu korumak için sunduğumuz kılıflardan birini kullanmanızı öneririz.”

Bu renk seçeneğinin sadece yüksek depolama alanı sunan versiyonlarda olacak olması, premium bir algı oluştursa da diğer modellerden daha hassas olacağını öğrenmek çok şaşırtıcı bir gelişme oldu.

jetblackstratch

Fotoğraflardan da görebileceğiniz üzere telefonun neredeyse her yerinde oluşan ciddi çizikleri rahatlıkla fark edebiliyoruz.

Apple’ın da uyardığı üzere Jet Black iPhone 7 kullanıcılarının satın almadan önce bir kez daha düşünmesi ve telefonunu mutlaka kılıf ile kullanması gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir