Mobil

Eğimli OLED Ekrana Sahip iPhone Geliyor Olabilir!

Eğimli ve katlanabilir ekran haberlerini sıklıkla duymaya başladık. Samsung’dan sonra iPhone da eğimli ekran kervanına katılıyor olabilir mi?

Çeşitli kaynaklardaki haberlere göre bu durum oldukça muhtemel. Teknoloji devi Apple, Asya’daki tedarikçilerinden OLED ekranlarının üretiminin artırılmasını istedi. Şimdiye kadar hiçbir iPhone modelinde OLED ekran kullanılmadığı da hatırlatalım.

Güvenilir kaynaklardan aldığı haberlerle bilinen Wall Street Journal’a göre gelecek yıl eğimli ve OLED ekranlı iPhone’ları görebileceğiz. Bu tahminin sebebi ise özellikle Apple’ın tedarikçilerine verdiği talimat. Apple’ın Asya’da bulunan tedarikçileri, teknoloji devinin normalden fazla sayıda ince OLED ekran talep ettiğini belirtti. 10’dan fazla prototip arasında bulunan bu seçeneğin gelip gelmeyeceği henüz net değil. Yine de Apple’ın 10. yıldönümü anısına herkesi şaşırtacak bir yenilik sunması bekleniyor.

Şuanda telefonlarda LED ekran teknolojisi kullanılıyor. Ancak televizyonlardan sonra Google Pixel gibi akıllı telefonlarda da OLED ekranları görmeye başlıyoruz. OLED ekranlar, arkadan ışık gerektirmediği için daha iyi görüntü kalitesi ve daha ince telefon gövdesine olanak sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir