Internet

Netflix Artık Türkçe!

Netflix bugün İstanbul’da gerçekleştirdiği özel bir etkinlikle birlikte Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.

Aslında Netflix, bu yılın başında karar verdiği küresel açılımla birlikte Türkiye’ye de hizmet vermeye başlamıştı. Ancak şimdi tamamen Türkçe dilinde, Türk lirası cinsinden ödeme yöntemiyle ve Türk yapımı dizi ve filmlere ev sahipliği yapacak şekilde, tamamen yerel şekilde faaliyet gösterecek. Netflix aylık abonelik ücretleri 15.99 TL’den başlıyor. Bu arada Netflix, Vodafone ve Vestel ile gerçekleştirdiği iş ortaklıklarının da duyurusunu yaptı.

Netflix’den biraz bahsedecek olursak; Nexflix izleyicilere yepyeni bir TV izleme yöntemi sunuyor. Üyelerine tablet, TV, akıllı telefon, oyun konsolu ve bilgisayar gibi istedikleri her ortamdan film veya dizi izleme imkanı veriyor. Holywood ve bağımsız filmler, belgeseller, stand-up dizilerin ve çocuklara özel geniş arşivin yanına şimdi Türkçe filmler ve diziler de ekleniyor. Ayrıca Netflix’te bulunan içeriğin yüzde 80’den fazla kısmının Türkçe dublaj veya altyazı desteklediğini de hatırlatalım.

 Netflix CEO’su Reed Hastings, Türkçe dizilerin uluslararası bilinirliğine dikkat çekerek, Netflix’in de en bilinen elçilerden biri olmak istediğini söyledi. Netflix’in Türkiye’de daha yerel biçimde içerik sunmasından dolayı mutlu olduklarını, Netflix’in orijinal dizi ve filmleriyle ve lisanslanmış içeriklerle Türkiye’de ve dünyanın diğer noktalarında büyümeyi sürdüreceklerini dile getirdi.
NETFLIX’E TÜRK DİZİ VE FİLMLERİ EKLENİYOR

Netflix’e eklenen Türkçe içeriklerin arasında Güneşi Gördüm, Kelebeğin Rüyası, Recep İvedik 4, Düğün Dernek 1 ve 2 gibi filmlerle; Leyla ile Mecnun, Suskunlar, Karadayı, Ezel, Kurt Seyit ve Şura, Diriliş Ertuğrul ve Filinta gibi sevilen TV dizileri yer alıyor.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Netflix fiyatları üzerinde de düzenleme yapıldı. Daha önce avro cinsinden olan fiyatlar TL para birimine göre yeniden düzenlendi. minimum fiyatlı ve standart çözünürlükte izleme imkanı sunan Temel paketin aylık fiyatı 15,99 TL olarak belirlendi. Avro cinsinden olan eski fiyatlandırmada bu paket 26 TL civarına denk geliyordu. Diğer paketlerin verdiği hizmetleri ve ücretlerini aşağıdan inceleyebilirsiniz.

odemenemabil

NETFLİX YABANCI İÇERİKLERE DE TÜRKÇE DİL DESTEĞİ SUNUYOR

Artık Netflix dizileri Türkçe dublaj ve altyazı seçenekleri de sunuyor. House of Cards, Stranger Things, Narcos, Daredevil and Jessica Jones, The Get Down gibi popüler diziler, aynı zamanda Making a Murderer, Winter on Fire, Chef’s Table gibi ödüllü belgeseller; Adam Sandler’ın The Do-Over ve Ridiculous 6 gibi filmleri bunlardan bazıları.

Yakında çıkacak Netflix Original serisi içerikler arasında, 30 Eylülde çıkacak Marvel’den Luke Cage, Gilmore Girls ve The Crown gibi diziler; Kevin James’in başrolünde olduğu True Memoirs of an International Assassin, Christopher Guest’in grup komedisi Mascots ve Brad Pitt’in Savaş Makinesi filmi gibi filmler bulunuyor.

Netflix Originals içeriklerine ek olarak Türkiye’deki aboneler Suits, Gotham, Arrow, Breaking Bad, Sherlock, Peaky Blinders gibi çok sevilen dizilerinin önceki tüm sezonlarına erişebilecekler. Ayrıca Hangover, Yerçekimi, Başlangıç ve Kara Şövalye gibi Hollywood ve uluslararası yapımı filmler de Netflix’te olacak.

NETFLİX YÜKSEK SES VE GÖRÜNTÜ KALİTESİ İMKANI DA SUNUYOR

Netflix yelpazesi içinde bulunan içeriklerin büyük çoğunlu yüksek çözünürlükte ve Dolby Digital Plus 5.1 ses desteğiyle sunuluyor. Ayrıca 4K Ultra HD ve HDR destekli içeriklerin sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Netflix mobil kullanıcıları da düşünmüş. Mobil bağlantı üzerinden içerik izlerken ne kadar veri tüketileceğini kontrol edebiliyorsunuz. Bu arada Netflix, ekim ayı sonunda Vodafone ile geniş kapsamlı bir iş ortaklığının başlangıcını yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir