Inceleme

Sony Şimdiye Kadarki En İyi Gürültü Önleyici Kulaklıkları Çıkardı

Berlin’de düzenlenen IFA 2016’da oldukça büyük beğeni toplayan mükemmel gürültü önleyici kulaklık Sony MDR-1000X’i yakından inceleyelim.

Teknoloji severleri buluşturan IFA 2016’da en dikkat çeken ürünlerden birisi hiç şüphesiz Sony’in MDR-1000X kulaklıkları oldu. Sony, bununla birlikte bahsettiği SENSE ENGINE teknolojisi ile ses iyileştirmesi ve gürültü önleme konusunda büyük gelişmeler gösterdiğini açıkladı. Peki bu kulaklıklar gerçekten fiyatını hakedecek kadar iyi mi?

Öncelikle MDR-1000X kulaklıklar kullanıcılara çok fazla şey vaat ediyor. Örneğin piyasadaki diğer kulaklıklara göre çok daha iyi bir ses deneyimi. MDR-1000X kulaklıklar mükemmel bir sessizlik ve ortamdaki araba ve insan sesi gibi gürültülere ayak uyduran rakipsiz bir müzik keyfi sunuyor. Kulaklıkları taktığınız anda şaşırtıcı bir sessizlikle karşılaşıyorsunuz. Herhangi bir müzik açmadan önce bile dışarıdaki seslerin büyük bir bölümünü absorbe ediyor. Müziği açtığınızda ise dışarıdan gelecek sesleri duymanız imkansız hale geliyor. Kısacası vaatlerinin hemen hemen tamamını yerine getiriyor diyebiliriz.

Kendine hayran bırakan bir diğer özelliği ise kulaklıkların kafa yapınıza ayak uyduruyor- diğer bir deyişle sizinle tamamen bütünleşiyor olması. Bu kulaklıklar kafanızın ne kadar büyük olduğu, saç şekliniz, gözlük takıp takmadığınız gibi özelliklerinize göre şekil alıyor. Ürün Türkiye’de şuan 1.650 TL’lik bir fiyata sahip.

sonykulaklik-nemabil

Quick Attention (Hızlı Dikkat Çekme)

Müziği aniden kapatmanız gereken durumlar olduğu zaman Quick Attention özelliği sayesinde kulaklıkları çıkarmanıza gerek kalmıyor. Müziğinizi durdurmak için yapmanız gereken tek şey elinizi kulaklığın sağ gövdesine koymak. Bu sayede ani durumlarda kulaklıkla uğraşma ızdırabı tamamen ortadan kalkıyor.

Ambient Sound (Ortam Sesi Modu/İnsan Sesi Modu)

2 modlu Ortam Sesi Modlarından birisi İnsan Sesi Modu. Tek bir tuşla ortamdaki insan seslerini ve havaalanındaki gibi anonsları müzik dinlerken bile duymak mümkün. Bize göre kulaklıktaki en havalı özelliklerden birisi bu, eşlik etmek zorunda olduğunuz sıkıcı arkadaş muhabbetlerini bir yandan müzik dinleyerek renklendirebilirsiniz 🙂 

kulaklik1

Ambient Sound (Ortam Sesi Modu/Normal Mod)

Trafikteyken veya karşıdan karşıya geçerken müzik dinleme tehlikesini bu modla ortadan kaldırabilirsiniz. Etrafınızda olan biten herşeyden haberdar olarak müzik dinlemek yine tek bir tuş ile mümkün.

Kulaklığa dokunarak şarkı değiştirme gibi diğer özelliklerin tamamını düşününce bu kablosuz kulaklıkların pil ömrü sizi korkutabilir. Ancak Sony kullanıcılarına 20 saate kadar pil ömrü vaat ediyor. Tercihe göre kablolu kullanmak isteyenler için kutuya 3.5mm’lik bir kablo da dahil edilmiş.

Sony MDR-1000X Özellikleri

  • 275 gram Yumuşak Deri Kaplama
  • 4 Hz-40.000 Hz Frekans Tepkisi
  • 98/103 dB
  • 14/46 ohm
  • Dokunmatik ses yüksekliği kontrolü
  • Sökülebilir kablo seçeneği
  • 4 saat şarj ile 20 saate kadar kullanım
  • Dahili mikrofon
  • 2 adet renk seçeneği (Bej-Siyah)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir