Donanım Inceleme

Snapchat Güneş Gözlüğü Çıkarıyor

Bir süre önce ismini Snap Inc. olarak değiştiren şirket, donanım ürünlerini tahmin edilenden çok daha erken çıkarmaya başlayacak gibi görünüyor.

Snapchat filtreleriyle günümüzde çoğu insanın vazgeçilmezi haline geldi. Bunu fırsata çevirmeye karar veren şirket, Spectacles isimli bir güneş gözlüğü çıkarmaya hazırlanıyor. Bağlantı özelliğine sahip bu gözlük, size 10 saniyelik kısa videolar çekebilmenize imkan sağlıyor. Yurtdışında 129$‘lık fiyatıyla bu sonbaharda satışa sunulacak.

Spectacles, üzerinde tek bir tuşa sahip. Bu tuşla “snap” adı verilen 10 saniyelik videonun çekimine başlayabiliyorsunuz. Kameraları 115 derecelik lenslere sahip ve şirketin söylediğine göre bir insanın bakış açısına oldukça yakın. Kameraların yaptığı dairesel çekimlerde doğal görüş açısı sağlamayı hedeflenmiş. Snap’in kurucusu olan Evan Spiegel, Spectacles ile yapılan çekimleri daha sonra izlediğinizde, anılarınızı kendi gözlerinizde görebildiğiniz hissine kapılacağınızı ve bunun müthiş bir his olduğunu söylüyor.

Zaman zaman Google Glass ile kıyaslanan bu “oyuncak”, 1500 Dolara kıyasla 130$ gibi bir fiyatla ve güneş gözlüğü görünüşüyle daha başarılı olacak gibi görünüyor.

Az sayıda partiler halinde ve üç renk seçeneğiyle piyasaya çıkacak olan Spectacles, Siyah, Teal Mavisi, Mercan renkleriyle sunulacak.

spectacles-nemabil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir