Donanım Inceleme

Google Daydream View Sanal Gerçeklik Başlığı Tanıtıldı

Google sanal gerçeklik için tasarladığı Daydream’ı duyurdu. Google Daydream View adı verilen bu sanal gerçeklik başlığı tüm tüketicilere hitap etme ve gelecekteki modeller için referans olma özelliğine sahip. İşte tüm ayrıntılarıyla Daydream…

Bu sanal gerçeklik cihazının tasarımı Google tarafından daha önce gösterilse de, 4 Ekim itibariyle tüm özellikleriyle birlikte tanıtıldı. Başlığın en temel amacı, insanlara sadece akıllı telefonlarını kullanarak saniyeler içinde sanal gerçeklik deneyimini yaşatabilmek. Daydream şuanlık sadece sanal gerçekliği destekleyen tek telefon ünvanına sahip olduklarından dolayı Google Pixel ve Pixel XL’de çalışacak. Ancak destekleyen telefon sayısı arttıkça bununla paralel olarak uyumlu cihazların da artması bekleniyor.

Çalışma mantığından bahsedecek olursak, ekran kilidi açık olan telefonunuzu ön panele yerleştiriyorsunuz, ve NFC sayesinde Daydream’in başlatılması komutu veriliyor. Öndeki paneli kapattığınızda cihaz kullanıma hazır oluyor. Cihaz bir adet home tuşu ve menü tuşu barındırıyor.

Tasarım

Daydream View’in gövdesi Arduvaz isimli grimsi kumaştan yapılmış. Android telefonların yerleştirildiği açılıp kapanan ön panel ise plastik. Yüze gelen bölge cırt cırt ile cihaza sabitleniyor ve çıkarılıp elde yıkanabiliyor. Ayrıca bu başlık 200 gramdan daha hafif. Şuan sadece Arduvaz rengine sahip olan Daydream View, ilerleyen zamanlarda Kar Beyazı ve Kırmızı Toprak seçeneklerini de sunacak.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Google Daydream View 20 Ekim tarihinde ABD’de ön siparişle piyasaya sürülecek. Kasım ayının ilk haftasında ise raflara çıkması bekleniyor. Ülkemize geleceği tarih ise şuanlık maalesef belli değil. Cihazın fiyat etiketi ise 79 Dolar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir