Donanım Inceleme

Corsair’in Special Edition DDR4 Ram’leri Çok Konuşulacak

Masaüstü bilgisayar kullanıcılarını oldukça heyecanlandıracak olan Corsair Dominator Platinum Special Edition DDR4 RAM bellekleri tanıtıldı. ABD, Almanya ve İngiltere’de satışa çıkan bu şık bellekleri yakından inceleyelim.

Corsair’in “Dünyadaki en güzel Ram Bellek” olarak tanıttığı oldukça şık ve nadir bellekler görücüye çıktı. Tamamen el yapımı olan teknoloji harikası belleklerden sadece 500 adet üretildi ve üzerlerinde 500 adetin kaçıncısı olduğunu belirten bir ibare de var. Tamamı üst düzey malzemelerden üretilen belleklerin üzerlerinde olduğundan daha şık gösteren beyaz led ışıklar bulunuyor. Renk seçenekleri ise Blackout siyahı ve Chrome grisi.

corsse2-nemabil

Uyumlu anakart seçenekleri ne yazık ki Intel x99 ve 100 serisi ile sınırlı. Bu anakartlar ile harika tepki süresi ve bant genişliği sunan Corsair DDR4 Ram bellekler, 3200 Mhz’den 3600 Mhz’ye overclock ile çıkabiliyorlar. 10 katmanlı PCB ve DHX soğutma teknolojisi ile ısınma problemleri de tamamen ortadan kaldırılmış.

Sınırlı sayıdaki bu tasarım harikalarının 4×8 32 GB fiyatı 330 Dolar, 2×16 32 GB fiyatı ise 300 Dolar olarak belirlenmiş. Şuan sadece ABD, Almanya ve İngiltere’de satılan belleklerin ülkemize gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir