Donanım Inceleme

Chromecast’ın En Hızlı Modeli Yeni Chromecast Ultra

Google, 4 Ekim’de Pixel telefonlarla birlikte yeni ürünler tanıtmayı da ihmal etmedi. Bunlardan birisi de oldukça sevilen Chromecast’ın yeni versiyonu olan Chromecast Ultra oldu. İşte özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi…

Kablosuz olarak ses ve görüntü aktarımı yapmaya yarayan Chromecast’ın 3. serisi olan Chromecast Ultra ile artık 4K içerikleri de görüntüleyebilmek mümkün. Kullanıcılar uyumlu TV’lere sahip oldukları sürece Youtube, Netflix, Google Play ve Vudu gibi platformlardaki 4K içerikleriklerden faydalanabilecekler. Google Chromecast Ultra, Standart Chromecast modellerine göre gelişmiş Wi-Fi bağlantısı ile 1.8 kat daha hızlı video yükleyebiliyor. Güç adaptöründe bulunan Etnernet girişi ile kablosuz bağlantısı 4K’ya yetmeyenler de düşünülmüş. Yeni Ultra ayrıca HDR10 ve Dolby Vision formatındaki HDR içerikleri de destekliyor.

Cihazı kullanabilmek için mobil aygıtlarda en az Android 4.1 ve iOS 8.0, masaüstünde ise en az Windows 7 ve MAX OS X 10.9’a ihtiyacınız var. Tasarım olarak diğer 2 modele oldukça benzediğini söyleyebiliriz.

ABD’de 69 Dolara satışa sunulacak olan cihaz, Kasım ayından itibaren 16 ülkede satışa sunulacak. Google Chromecast Ultra’nın tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir