Donanım

AirPods’ları Kaybetmek İmkansız Hale Geliyor

iOS 10.3.1 Beta güncellemesi sayesinde AirPods’larınızı kaybetmekten korkmanıza gerek kalmayacak.

Apple’ın iPhone 7 ile birlikte piyasaya sürdüğü AirPods kablosuz kulaklıklar birçok yönüyle oldukça tartışılmıştı. iPhone 7 almayı düşünenlerin aklına takılan en büyük problemlerden birisi ise kulaklık girişine sahip olmayan bu akıllı telefonun kablosuz kulaklıklarını kaybetme ihtimaliydi. Zira AirPods’lar Apple’ın resmi sitesinde 899 Tl’lik dudak uçuklatan bir fiyata sahip.

Kaybolan iPhone’unuzu bulmanızı kolay hale hale getiren Find My iPhone uygulaması ile aynı şekilde çalışan bu yenilik sayesinde, kulaklıklarınızı da saniyeler içinde bulabilmeniz mümkün. Bu özelliği kullanabilmek için iPhone’unuzun iOS 10.3.1 Beta sürümüne sahip olması gerekiyor. Beta sürümünün ardından gelecek yeni iOS güncellemesi sayesinde bu yenilik daha stabil hale gelecektir.

Kaybolan AirPods’lar Nasıl Bulunur?

  • Telefonunuzdaki Uygulamalardan iPhone’u Bul uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınızdaki ekranda cihazlarınızın arasında AirPods’uzunu göreceksiniz.
  • AirPods’unuzu seçtikten sonra karşınıza konum bilgileri gelecektir:
    • Eğer AirPods’unuzun yeri gri bir çember içinde görünüyorsa, ne yazık ki herhangi bir cihaza bağlı değil demektir. En fazla kayıtlı olduğu son yere kadar tarif alabilirsiniz.
    • Eğer yeşil çember içinde görünüyorsa kulaklığınız ulaşılabilir durumda demektir. İşlemler’e tıklayarak Play Sound sayesinde yükselen ses ile kulaklığınızı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir